środa, 12 sierpnia 2020 12:13

Chrzanów. Porozrzucane szczątki zwierząt, sierść oraz kości…Kobieta usłyszała zarzuty

Autor Wiktoria Mitura
Chrzanów. Porozrzucane szczątki zwierząt, sierść oraz kości…Kobieta usłyszała zarzuty

W niedzielę (9.08.) około godz.15, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie dodzwoniła się jedna z mieszkanek, która poinformowała, że w kamienicy, w której mieszka, spod drzwi mieszkania sąsiadki wydobywa się fetor. Co tam się wydarzyło?

Kobieta, która skontaktowała się z chrzanowską policją poinformowała również o kompletnej ciszy w mieszkaniu powyżej choć wcześniej dochodziły stamtąd  głosy ludzkie oraz szczekanie psów. Patrol, który pojawił się na miejscu, potwierdził dyżurnemu fakt unoszącego się nieprzyjemnego zapachu już na parterze kamienicy.

Na miejscu pojawili się strażacy z PSP Chrzanów, którzy siłowo otworzyli mieszkanie. Po całym mieszkaniu porozrzucane były szczątki martwych zwierząt, sierść oraz kości, których ilościowo nie dało się zliczyć!

Odnaleziono jednego żywego psa, który natychmiast został stamtąd zabrany. Pod wskazany adres przybył również prokurator Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie oraz lekarz weterynarii. Z uwagi, na to  że w miejscu interwencji nikogo nie zastano, policjanci ustalili i udali się pod kolejny adres, pod którym mogła przebywać właścicielka mieszkania w kamienicy.

Widok, który tam zastali niczym się nie różnił od tego z mieszkania. W domu porozrzucana była sierść i kości niezidentyfikowanych zwierząt. Policjanci znaleźli także 19 żywych psów i przeszło 60 żywych kotów, przetrzymywanych w nieodpowiednich warunkach bytowych.

W związku z całą sytuacją do sprawy została zatrzymana 67 -letnia kobieta, która usłyszała już zarzut znęcania się nad zwierzętami, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania się i opiekowania zwierzętami.

Info i foto: Małopolska Policja

Chrzanów - najnowsze informacje