wtorek, 28 kwietnia 2020 13:58

Chrzanów. Starosta nagrodził najzdolniejszych sportowców

Autor Głos 24

Są wytrwali, silni i bardzo utalentowani. Mowa o szóstce wspaniałych sportowców z Powiatu Chrzanowskiego, których w tym roku wyróżnił Starosta. Sportowcy za swoje zasługi otrzymają od Starosty po 2 tysiące złotych.

Nagrodę starosty otrzymali czterej zawodnicy: Justyna Poznańska, Jagoda Linczowska, Wiktoria Ziober i Hubert Meers, a także Leszek Wójcik - trener oraz działacz sportowy Tadeusz Głowacz.

Justyna Poznańska

Justyna Poznańska z Libiąża od pięciu lat związana jest z Uczniowskim Klubem Sportowym przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie. Jej pasją jest pływanie. W 2018 roku na podstawie uzyskanych wyników sportowych Justyna została powołana do kadry Polski Juniorów. W ubiegłym roku Justyna wywalczyła wicemistrzostwo Polski w pływaniu na grzbiecie 50 m podczas Mistrzostw Letnich w Olsztynie oraz wicemistrzostwo Polski w stylu zmiennym 100 m podczas Mistrzostw Zimowych w Ostrowie Świętokrzyskim.

Jagoda Linczowska

Jagoda Linczowska z Libiąża od 2009 roku związana jest z Chrzanowskim Klubem Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki. Ubiegły rok był dla Jagody wyjątkowo bogaty w sukcesy. Młoda zawodniczka została powołana w skład reprezentacji Polski na Word Elite Karate Championship w Tokio w Japonii. Zajęła tam V-VIII miejsce w kumite. Ponadto libiążanka zajęła pierwsze miejsce w XXXIX Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego Karate Kyokushin w Gliwicach, trzecie miejsce w The 5th Polish Karate Kyokushin International Tournament „The Cup of Mayor of Zambrow 2019”, pierwsze miejsce w II Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin „Przełęcz Cup” w Dukli, trzecie miejsce  w kumite podczas The 33rd European Weight Category Karate Championships we Wrocławiu.

Wiktoria Ziober

Wiktoria Ziober z Chrzanowa od 2017 roku działa w chrzanowskim klubie sportowym „Sparta”. Jest reprezentantką Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu. Do jej największych osiągnięć ubiegłego roku należą: brązowy medal Mistrzostw Europy w kickboxingu Wako w Gyor, srebrny medal Pucharu Świata w kickboxingu Wako w Budapeszcie, złoty medal Pucharu Polski w kickboxingu w Krakowie. Wywalczyła także m.in. złoty medal Pucharu Europy JiJitsu Fighting Maribor w Słowenii i brązowy medal Pucharu Europy JuJitsu Ne-waza Maribor w Słowenii.

Hubert Meers

Hubert Meers z Bibic od siedmiu lat związany jest z trzebińskim Uczniowskim Klubem Sportowym „Hetman Koronny”. W ubiegłym roku Hubert wywalczył złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 12. Ma na swoim koncie złoto w Międzynarodowych Mistrzostwach w Krakowie. Zdobył także srebro w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich.

Nagrodzony trener Leszek Wójcik z Chrzanowa związany jest z Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Chrzanowie. Od 25 lat prowadzi tam pracę wychowawczo – szkoleniową. Posiada bogatą karierę zawodniczą. Reprezentował barwy MKS Chrzanów, a potem AZS Kraków. Z drużyną MKS Chrzanów awansował do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów. Corocznie ze swymi wychowankami plasuje się w czołówce rozgrywek młodzieżowych Województwa Małopolskiego zdobywając medale w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.