wtorek, 30 sierpnia 2022 10:23

Chwile grozy w Kętach. Wyszedł z domu z myślami samobójczymi...

Autor Norbert Kwiatkowski
Chwile grozy w Kętach. Wyszedł z domu z myślami samobójczymi...

Ta sytuacja mogła skończyć się dużo gorzej, gdyby nie błyskawiczna reakcja służb. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kętach podczas prowadzonych poszukiwań odnaleźli 37 – latka, który wyszedł z domu z myślami samobójczymi.

Do zdarzenia doszło 29 sierpnia w godzinach porannych. O godzinie 6 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące 37 – letniego mieszkańca gminy Kęty cierpiącego na depresję. Z relacji rodziny wynikało, że mężczyzna w nocy opuścił dom, a był w złym stanie psychicznym i może targnąć się na swoje życie.

Do poszukiwań 37 – latka natychmiast skierowano kilka patroli. Po kilkudziesięciu minutach dwaj dzielnicowi aspirant sztabowy Dariusz Kubica oraz młodszy aspirant Dariusz Lisak podczas sprawdzania pól uprawnych dostrzegli postać przemieszczającą się pomiędzy słonecznikami. Natychmiast skierowali się w tamtym kierunku odnajdując poszukiwanego.  Mundurowi przeprowadzili z nim rozmowę podczas której ocenili, że znajduje się on w złym stanem psychicznym, więc na miejsce wezwali Pogotowie Ratunkowe.

Pod opieką ratowników medycznych mężczyzna został przewieziony do szpitala na leczenie.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Źródło: Małopolska policja Foto: Unsplash

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje