czwartek, 1 czerwca 2023 07:38

Chwile grozy w wielickim sklepie. Nastolatek terroryzował obsługę siekierą

Autor Patryk Trzaska
Chwile grozy w wielickim sklepie. Nastolatek terroryzował obsługę siekierą

Sceny rodem z filmu sensacyjnego w Wieliczce. 17-latek postanowił dokonać napadu na sklepy na terenie miasta. Po wejściu do "sieciówki" wyciągnął siekierę i zaczął grozić ekspedientce. Teraz młodociany przestępca jest już w rękach policji. Grozi mu długi pobyt w więzieniu.

28 kwietnia oraz 16 maja w Wieliczce, nieznany sprawca dwukrotnie dokonał rozboju w sklepie ogólnospożywczym na terenie Wieliczki.

Sposób działania sprawcy za każdym razem był taki sam. Wchodził do sklepu ubrany na czarno, na twarzy miał założone gogle do pływania, na głowie kaptur, natomiast w ręce trzymał siekierę. Po wejściu  żądał od ekspedientek wydania wszystkich pieniędzy, grożąc im siekierą.

Po zabraniu  łupu mężczyzna opuszczał sklep, uciekając w pobliskie zabudowania i tam trop się urywał. Sprawca atakował pomiędzy godziną 21:30 a 22:30, tuż przed zamknięciem sklepu. Wieliccy policjanci zabezpieczyli ślady, nagrania z monitoringów. Po kilku tygodniach intensywnych starań kryminalni byli prawie pewni, że sprawca spróbuje uderzyć jeszcze raz.

video/ KPP Wieliczka

Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się, bowiem w czwartek (29 maja) około godziny 22:30, ten sam mężczyzna po raz kolejny wszedł do sklepu. Zamaskowany, jak podczas poprzednich ataków, z siekierą w ręce zażądał wydania pieniędzy. Wtedy też do działań przystąpili wieliccy kryminalni, którzy zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku. Okazało się że jest  17 -letni mieszkaniec gminy Wieliczka

17- latkowi przedstawiono 3 zarzuty, dwa z nich dotyczą dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia (art. 280 § 2 kk)  natomiast jeden usiłowania dokonania takiego rozboju. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

inf./fot./video - KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka