środa, 17 lipca 2019 14:59

Ciężkowice: Festiwal tradycji i ginących zawodów

Autor Marzena Gitler
Ciężkowice: Festiwal tradycji i ginących zawodów

Przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego w Ciężkowicach 14 lipca odbył się XVIII Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników. W wydarzeniu uczestniczyła Anna Pieczarka z zarządu województwa. Celem cyklicznej imprezy jest promocja sztuki ludowej, obrzędów i tradycji pogórzańskich.

Na terenie amfiteatru letniego w Ciężkowicach lokalni artyści i rękodzielnicy prezentowali swoje oryginalne wyroby. Można było uczestniczyć w warsztatach rękodzielniczych, oglądać występy zespołów folklorystycznych i pokazy taneczne. Jako gwiazda wieczoru wystąpiła Kapela Ciupaga.

- Ta impreza jest potwierdzeniem tego, jak nasz region jest bogaty w tradycję, folklor i wyjątkowo smaczną kuchnię, a ponadto w unikalne rękodzieło. Dobrym pomysłem jest pokazywanie ginących zawodów. Warte podkreślenia jest też to, że to wszystko odbywa się w gminie posiadającej niezwykłe walory przyrodnicze, która wykorzystuje swoją szansę i inwestuje w infrastrukturę turystyczną. Nowe atrakcje powstają także dzięki pieniądzom przekazywanym samorządowi ciężkowickiej gminy przez województwo małopolskie - mówiła Anna Pieczarka.

Organiztorem wydarzenia była Gmina Ciężkowice i Fundacja Progres przy wsparciu finansowym Województwa Mazowieckiego.

inf. i foto: UMWM

Tarnów - najnowsze informacje