piątek, 30 października 2020 14:55

Cmentarze zamknięte! Premier: – Tradycja jest mniej ważna niż życie

Autor Tomasz Stępień
Cmentarze zamknięte! Premier: – Tradycja jest mniej ważna niż życie

W ciągu najbliższych 3 dni: 31 października, 1 listopada i 2 listopada cmentarze będą zamknięte – ogłosił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Zamknięcie cmentarzy – jak powiedział premier – jest spowodowane wzrostami zakażeń, które w ostatnim czasie obserwujemy, a także troska o zdrowie starszych osób.

– Podjęliśmy decyzję, że w dzień przed 1 listopada, 1 listopada oraz w poniedziałek cmentarze będą zamknięte – stwierdził Morawiecki. – Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie.

Premier zaapelował, żeby seniorzy przez co najmniej dwa tygodnie seniorzy pozostali w domu. Jak powiedział, wspominając słowa lekarza z którym rozmawiał, jeśli seniorzy pójdą teraz na cmentarze odwiedzić zmarłego współmałżonka lub małżonkę, za trzy tygodnie mogą tam [na cmentarzu] leżeć. – To taka smutna i brutalna refleksja – powiedział premier.

Jeszcze dwa tygodnie temu przedstawiciel rządu, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapewniał, że cmentarze nie zostaną zamknięte. – Jestem przekonany, że to nie nastąpi. To, co możemy robić to apelować do wszystkich osób, by rozłożyć te wizyty na grobach naszych najbliższych. To święto, do którego jesteśmy przywiązani. Czasem jedziemy przez pół Polski na groby naszych bliskich. Dlatego rozłóżmy to w czasie – mówił Kraska.

Wszystkich Świętych coraz bliżej. Wiceminister zdrowia: Cmentarzy raczej nie zamkniemy
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapytany o to, czy na Wszystkich Świętych cmentarze zostaną zamknięte odpowiedział: - Jestem przekonany, że to nie nastąpi. To, co możemy robić to apelować do wszystkich osób, by rozłożyć te wizyty na grobach naszych najbliższych. Za trzy tygodnie obchodzimy Ws…

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka