sobota, 10 października 2020 15:50

Wszystkich Świętych coraz bliżej. Wiceminister zdrowia: Cmentarzy raczej nie zamkniemy

Autor Wiktoria Mitura
Wszystkich Świętych coraz bliżej. Wiceminister zdrowia: Cmentarzy raczej nie zamkniemy

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapytany o to, czy na Wszystkich Świętych cmentarze zostaną zamknięte odpowiedział: - Jestem przekonany, że to nie nastąpi. To, co możemy robić to apelować do wszystkich osób, by rozłożyć te wizyty na grobach naszych najbliższych.

Za trzy tygodnie obchodzimy Wszystkich Świętych. To uroczystość, która w naszej kulturze jest bardzo ważna. Co roku odwiedzamy groby naszych bliskich, często w innych miastach. Jak będzie to wyglądało w tym roku?

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska został zapytany dzisiaj w Radiu Zet o to, co zrobi rząd z dniem Wszystkich Świętych. Co odpowiedział?

Jestem przekonany, że to nie nastąpi. To, co możemy robić to apelować do wszystkich osób, by rozłożyć te wizyty na grobach naszych najbliższych. To święto, do którego jesteśmy przywiązani. Czasem jedziemy przez pół Polski na groby naszych bliskich. Dlatego rozłóżmy to w czasie. Nie róbmy tego w sobotę, niedzielę, poniedziałek. Rozłóżmy to na tydzień, dwa.

Wiceminister zdrowia podkreślił również, że wizyty na cmentarzach powinny się odbywać przy zachowaniu wszystkich obowiązujących zasad sanitarnych.

Czy faktycznie tak się stanie?

info: PAP

Polska

Polska - najnowsze informacje