czwartek, 11 lutego 2021 12:16

Co musisz wiedzieć o tenisie?

Autor Artykuł zewnętrzny
Co musisz wiedzieć o tenisie?

Nigdy nie jest za późno na naukę gry w tenisa. Ten sport przyciąga fanów z całego świata. Nic w tym dziwnego!

Rozgrywki potrafią być naprawdę emocjonujące i zapierać dech w piersiach. Wielkie turnieje tenisowe oglądają miliony widzów. Są również szeroko komentowane przez media, takie jak prasa, radio i telewizja. Zastanawiasz się nad rozpoczęciem swojej przygody z tym właśnie sportem? A może chcesz lepiej zrozumieć zasady samej gry? Spokojnie! Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje.

Poznaj zasady gry!

Zasady gry w tenisa wydają się nieco skomplikowane, szczególnie dla początkujących. Zacznijmy więc od początku! Gracze ustawiają się naprzeciw siebie po obu stronach kortu. Jeden z nich serwuje, a drugi odbiera piłkę. Wymiana piłki rozpoczyna się serwem, który zagrywany jest zza linii mety. Druga osoba może stać dosłownie wszędzie. Prawidłowo wykonany serwis spowoduje, że piłka tenisowa przeleci nad siatką bez jej dotykania i wyląduje w polu serwisu po przekątnej boiska. Kiedy otrzymujemy punkty? Jeśli piłka zostanie przebita na drugą stronę i dotknie dwukrotnie ziemi. Oczywiście nie może też w międzyczasie dotknąć żadnych innych elementów boiska poza siatką.

Tenis jak każda aktywność sportowa posiada pewne pojęcia, które trzeba znać

Wiele osób, które nie są zaznajomione z zasadami gry w tenisa, jest zaskoczonych tym, jak liczone są punkty w grze. Wyniki są wyświetlane rosnąco w następujący sposób: „0” – oznacza brak punktów, „15” - jeden punkt, „30” - dwa punkty oraz „40” - trzy punkty. „Gem” natomiast jest czwartym punktem, który kończy poszczególnego gema. Dodatkowo ważną zasadą jest rozegranie dwóch lub trzech rund. Gra może mieć maksymalnie sześć zwycięskich rozgrywek, pod warunkiem, że przewaga nad przeciwnikiem wynosi co najmniej dwa. W jednoczesnym kibicowaniu możesz wykorzystać sportbonusowy.pl, który gwarantuje niezapomniane chwile podczas typowania wyników meczów. To ciekawe urozmaicenie, które wywołuje ogrom dodatkowych emocji i wrażeń!

Zalety gry w tenisa

Wszelkie ćwiczenia fizyczne są ważne dla utrzymania ogólnego stanu zdrowia. Mogą między innymi zmniejszyć ryzyko chorób serca i cukrzycy, pomóc kontrolować wagę, wzmacniać kości, łagodzić napięcie, a nawet poprawiać nastrój. Ogólne wytyczne zalecają dorosłym wykonywanie co najmniej 150 minut ćwiczeń aerobowych o umiarkowanej intensywności tygodniowo. Gra w tenisa dwa do trzech razy w tygodniu może pomóc spełnić takie właśnie warunki i znacząco wydłużyć życie. Dodatkowo regularne treningi obejmują zarówno budowanie pewności siebie i wzmacnianie poczucia własnej wartości u młodych graczy. Warto również wspomnieć, że tenis wpływa też na zmniejszenie stresu u dorosłych i osób starszych oraz na utrzymanie zdolności poznawczych.

Gra w tenisa nie bez powodu przyciąga tyle osób na całym świecie. To świetna forma treningu i rozrywki. Dodatkowo dzięki tenisowi można poznać nowe osoby, które zazwyczaj mają podobny charakter. Jeżeli więc zastanawiasz się nas rozpoczęciem takiej przygody, koniecznie wybierz się na kort! Zdecydowanie będziesz usatysfakcjonowany, a solidny trening na pewno postawi Cię na nogi i jednocześnie wprawi w dobry humor. Dodatkowo dawka endorfin jest zawsze mile widziana!

Sport

Sport - najnowsze informacje