piątek, 10 września 2021 08:45

Czarne dni dla przestępców w powiecie oświęcimskim. Siedmiu poszukiwanych zatrzymanych

Autor Norbert Kwiatkowski
Czarne dni dla przestępców w powiecie oświęcimskim. Siedmiu poszukiwanych zatrzymanych

Rolę przestępcy jest nie dać się złapać. I nawet jeśli ta czynność się uda, to zazwyczaj jest to proces krótkotrwały. Przykładem mogą być funkcjonariusze z powiatu oświęcimskiego, którzy w ciągu dwóch dni (7 - 8 września) zatrzymali, aż sześciu poszukiwanych. Dodatkowo, siódmy w ręce mundurowych oddał się sam.

We wtorek o godzinie 13.30 policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego jadąc ulicą Ogrodową w Osieku, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi 48 – letniego mieszkańca Osieka, który był poszukiwany przez oświęcimski sąd do odbycia czterech miesięcy kary pozbawienia wolności  za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.  Podczas  legitymowani potwierdzili swoje spostrzeżenie i zatrzymali poszukiwanego.

Z kolei w  środę o godzinie 6 w jednym z mieszkań na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu,  policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 25 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna był poszukiwany przez oświęcimski Sąd,  celem odbycia trzech miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe.

Również w środę tuż po godzinie 6 w Przeciszowie policjanci z Ogniwa  Patrolowo – Interwencyjnego z zatorskiego komisariatu Policji,  patrolując ulicę  Oświęcimską zauważyli 44 – letniego mieszkańca Przeciszowa, który był poszukiwany przez oświęcimski sąd do odbycia kary 11 dni pozbawienia wolności za wykroczenia porządkowe.

Natomiast o godzinie 7 w Oświęcimiu na ulicy Leszczyńskiej dzielnicowi wykonujący obchód rejonu służbowego wypatrzyli poszukiwanego 18 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Nastolatek był poszukiwany przez oświęcimski Sąd do odbycia kary czterech miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże.

Tuż przed godziną 14.00 w oświęcimskiej komendzie Policji został zatrzymany 23 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który był poszukiwany przez oświęcimski sąd do odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za rozbój. Mężczyzna wiedząc, że jest osobą poszukiwaną do oświęcimskiej komendy zgłosił się sam.

Kolejny poszukiwany wpadł na terenie jednej z podzatorskich miejscowości. Tuż po godzinie 14.00 zatrzymali go dzielnicowi z  Komisariatu Policji w Zatorze. 49 – letni mieszkaniec gminy Zator był poszukiwany przez oświęcimski sąd do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa.

Tuż przed godziną 15.00 policjanci z Ogniwa  Patrolowo - Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Chełmku przed jednym z bloków znajdujących się przy Alei Parkowej w Chełmku zatrzymali 55 – letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego, poszukiwanego przez oświęcimski sąd do odbycia 8 miesięcy  kary pozbawienia wolności za niealimentację.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje