środa, 8 września 2021 05:06

Czchów: zatrzymano 17-letniego dilera. Asortyment i ilość narkotyków robią wrażenie

Autor Mirosław Haładyj
Czchów: zatrzymano 17-letniego dilera. Asortyment i ilość narkotyków robią wrażenie

Akcja brzeskich kryminalnych i policjantów z Komisariatu Policji w Czchowie pozwoliła na zatrzymanie 17-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli na jego posesji ponad 100 gramów marihuany, 400 gramów mefedronu oraz ponad 30 gramów tabletek Extasy, które dzięki tej akcji nie trafią do sprzedaży.

Policjanci z Brzeska walcząc z przestępczością narkotykową uderzyli w środowisko trudniące się tym nielegalnym procederem. W dniu 3 września policjanci z Brzeska uzyskując informację dotarli do młodego mężczyzny, który na swojej posesji w gminie Iwkowa miał posiadać narkotyki. Informacje te potwierdziły.

– Podczas przeszukania jednego z domów na terenie gminy Iwkowa funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 gramów marihuany, 400 gramów mefedronu oraz ponad 30 gramów tabletek Extasy. Okazało się, że narkotyki stanowią własność 17-letniego mężczyzny, który został zatrzymany

– relacjonuje rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku asp. sztab. Ewelina Buda.

Zebrany został materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 17-latkowi zarzutu dotyczącego posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. i inf.: KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje