piątek, 23 listopada 2018 12:31

Czechowice-Dziedzice. Uczniowie poszli w las

Autor Mądry Natalia
Czechowice-Dziedzice. Uczniowie poszli w las

Słoneczna pogoda w dniu 6 listopada br. umożliwiła spektakularne podsumowanie akcji „Sprzątania świata”, w którym udział wzięła grupa stu uczniów z pięciu szkół podstawowych Gminy Czechowice-Dziedzice.

Akcja została zorganizowana przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, realizujący swój wieloletni już projekt „Arboretum Inspiruje”, przy współpracy z Nadleśnictwem Bielsko. Finansowe wsparcie dla przedsięwzięcia zapewniła Firma LOTOS Biopaliwa Sp. z o. o.

O godz. 9.00 z pięciu różnych punktów zabrzeskiego lasu wyruszyły około dwudziestoosobowe zespoły reprezentujące Szkoły Podstawowej nr 6, 8 i 10 z Czechowic-Dziedzic oraz Szkołę Podstawową nr 1 z Ligoty i Szkołę Podstawową w Zabrzegu. Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli oraz pracowników Lasów Państwowych przemierzyli łącznie kilkanaście kilometrów szlaków leśnych zbierając po drodze porzucone przez niefrasobliwych uczestników wędrówek leśnych oraz mieszkańców śmieci. Trasa wszystkich grup zbiegała się w miejscu kończącym ścieżkę edukacyjną u korony zapory Jeziora Goczałkowickiego od strony Zabrzega.
O zaangażowaniu uczniów i skali efektów ich trzygodzinnej pracy, ale tym samym o zatrważającym stosunku niektórych mieszkańców Gminy i okolicy do lokalnego środowiska naturalnego niech zaświadczy ilość zebranych śmieci - 760 kg.

Organizatorzy – ZSP2

Info/Foto: UM Czechowice-Dziedzice

Bielsko-Biała - najnowsze informacje