wtorek, 9 maja 2023 11:08

Nie żyje wójt gminy. Zginął w tragicznym wypadku

Autor Katarzyna Jamróz
Nie żyje wójt gminy. Zginął w tragicznym wypadku

Tragiczne wieści płyną do nas z Sardynii. Dzisiejszej nocy w jednym z hoteli doszło do nieszczęśliwego wypadku w którym śmierć poniósł wójt Jaworza, Radosław Ostałkiewicz. Mężczyzna miał 44 lata.

Do tragicznego wypadku doszło dzisiejszej nocy (z 8 na 9 maja) w hotelu w centrum Cagliari. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, 44-latek wypadł z okna 4. piętra. Według ustaleń włoskiej policji, mężczyzna siedział na parapecie i w pewnym momencie stracił równowagę. Zginął na miejscu.

– Z ogromnym żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci dra Radosława Grzegorza Ostałkiewicza, wójta gminy Jaworze. Wójt przebywał służbowo na wyjeździe studyjnym ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Bielska” na Sardynii. Myślami jesteśmy z najbliższymi śp. Wójta, rodziną, znajomymi, przyjaciółmi i mieszkańcami gminy. Cześć jego pamięci

– czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Gminy Jaworze.

Radosław Ostałkiewicz przyszedł na świat w 1979 r. Był doktorem nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. 44-latek z Urzędem Gminy Jaworze związany był od 2003 r., gdzie pełnił różne funkcje. Wójtem Jaworza (woj. śląskie, powiat bielski) został 16 listopada 2014 r., uzyskując w pierwszej turze 63% poparcia. Na kolejną kadencję wybrany został 21 października 2018 r., zdobył wówczas 93,42% głosów.

Fot. Unsplash/UG Jaworze


Bielsko-Biała - najnowsze informacje

Rozrywka