czwartek, 19 stycznia 2023 10:30

Proszowice. Wybrano nowego pełnomocnika PiS. Czy to walka o wpływy?

Autor Patryk Trzaska
Proszowice. Wybrano nowego pełnomocnika PiS. Czy to walka o wpływy?

Wicemarszałek województwa Józef Gawron został pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w powiecie proszowickim. Po ostatnich zmianach struktur PiS w regionie tarnowskim ruch ten jest odczytywany jako walka o wpływy.

Józef Gawron, w latach 2015–2018 wicewojewoda małopolski, od 2021 wicemarszałek województwa małopolskiego. Polski przedsiębiorca, nauczyciel i polityk pochodzący z Rzeszowa, jednak od lat związany z Proszowicami. Był proszowicki  radnym, a w 2006 roku ubiegał się o fotel burmistrza.

Gawron na stanowisku pełnomocnika Prawa i Sprawiedliwości w powiecie proszowickim zastąpił Stanisława Mierzwę (obecnego radnego powiatowego). Polityk w przeszłości był już przez osiem lat szefem lokalnych struktur PiS, jednak w 2018 roku, zarząd okręgowy powołał na tę funkcję Stanisława Mierzwę. Krok ten był odbierany jako walka o wpływy, czego efektem było rozwiązanie zarządu miejsko-gminnego PiS w Proszowicach (kierowanego przez Józefa Gawrona) przez ówczesnego pełnomocnika  okręgowego PiS posła Wiesława Krajewskiego.

Teraz jednak role się odwróciły za sprawą zmian struktur PiS w regionie tarnowskim i podzieleniu okręgu tarnowskiego na okręg bocheński i brzeski. Zarząd okręgowy powierzył funkcję pełnomocnika w Proszowicach właśnie Gawronowi. Ważne funkcje objęli również jego bliscy współpracownicy: Krystian Hytroś i Wojciech Rzadkowski.

fot. Małopolska.pl

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka