sobota, 6 marca 2021 08:38

„Czekolada za szkło”. W Mszanie Dolnej uczą segregacji i zachęcają do recyklingu

Autor Aleksandra Tokarz
„Czekolada za szkło”. W Mszanie Dolnej uczą segregacji i zachęcają do recyklingu

Za każdy oddany worek 120l tabliczka czekolady w zamian. Tak w Mszanie Dolnej chcą zachęcić mieszkańców do segregacji odpadów i nauczyć recyklingu. Akcja trwa od 25 lutego do 22 kwietnia 2021r., czyli Światowego Dnia Ziemi. Udział w niej mogą wziąć wszyscy, którzy złożyli deklarację odbioru odpadów komunalnych.

- Akcja ma charakter proekologiczny, dąży do wypracowania postaw związanych z prawidłową segregacją odpadów. To akcja mająca na celu również utrwalenie nawyku segregacji odpadów, uświadomienie potrzeby wprowadzenia powszechnego recyklingu surowców wtórnych, kształtowanie postaw wobec środowiska i nawyków ekologicznych mieszkańców naszego miasta. Dzięki akcji każdy mieszkaniec miasta ma możliwość zapoznania się z zasadami funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – informuje samorząd.

Gmina Łukowica. To kolejny krok w kierunku rozwoju turystyki
Mają być miejscem idealnym na odpoczynek, a widok, który się z nich rozpościera jest jednym z najpiękniejszych w gminie Łukowica. To także krok w kierunku rozwoju turystyki.

Do zielonego worka mają trafić czyste szklane opakowania (butelki, słoiki), białe oraz zielone. Dopuszczalne jest także szkło tłuczone (z wyłączeniem stłuczki szyb, szkła samochodowego, porcelany). Pełne worki należy przekazywać we własnym zakresie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w czasie godzin otwarcia punktu, a więc w poniedziałek od 7:00 -11:00, we wtorek 11:00-19:00 oraz w piątek 7:00-15:00.

- Oddający szkło podpisuje się na liście, z jednej posesji płacącej za odpady może być oddany jeden worek odpadów szklanych – poinformowano.

Organizatorem akcji „Czekolada za szkło” są: Miasto Mszana Dolna, Zakład Gospodarki Komunalnej przy współpracy z Radnym Miejskim Michałem Liszką.

Limanowa. Wielopoziomowy parking gotowy. Wiemy od kiedy będzie otwarty
Już wkrótce kierowcy będą mogli korzystać wielopoziomowego parkingu przy ul. Ks. Łazarskiego obok limanowskiej Bazyliki. Dzięki inwestycji w centrum miasta przybędzie 250 nowych miejsc parkingowych.

fot. UM Mszana Dolna

Limanowa - najnowsze informacje