piątek, 5 marca 2021 10:35

Limanowa. Wielopoziomowy parking gotowy. Wiemy od kiedy będzie otwarty

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa. Wielopoziomowy parking gotowy. Wiemy od kiedy będzie otwarty

Już wkrótce kierowcy będą mogli korzystać wielopoziomowego parkingu przy ul. Ks. Łazarskiego obok limanowskiej Bazyliki. Dzięki inwestycji w centrum miasta przybędzie 250 nowych miejsc parkingowych.

Parking działał będzie w oparciu o Regulamin uchwalony przez Radę Miasta Limanowa, a opłaty od parkujących ponoszone będą tak, jak na parkingu pod targowiskiem „Mój Rynek”. W niedziele i święta parkowanie będzie bezpłatne, a opłaty pobierane będą w dni powszednie od poniedziałku do soboty. Z parkingu korzystać można będzie w godz. od 6.00 do 20.00. Z czasem kierowcy będą mogli tam parkować przez całą dobę. Otwarty zostanie w niedzielę 14 marca.

Na miejscu dostępne będą cztery kasy, przyjmujące monety i banknoty, wydające resztę oraz obsługujące płatności bezgotówkowe. Kasy honorować będą Limanowską Kartę Mieszkańca.

Mszana Dolna. Zderzenie trzech samochodów. Są ranni
Do groźnego wypadku doszło na ulicy Orkana w Mszanie Dolnej. Zderzyły się tam aż trzy samochody. Dwie osoby zostały ranne.

Za godzinę postoju osoby, które nie posiadają Limanowskiej Karty Mieszkańca zapłacą 3 złote. Opłata dla tych, którzy posiadają kartę, będzie wynosić 2 złote za godzinę.

Na terenie obiektu dostępne będą toalety dla kobiet, mężczyzn i osób niepełnosprawnych, a także miejsca do przewijania niemowląt. Pomiędzy poszczególnymi poziomami parkingu skorzystać będzie można z windy.

Budowa parkingu zrealizowana została w ramach zadań, na które Miasto Limanowa pozyskało dotację z RPO. Zadanie zamknięto w kwocie 9 mln 960 tys. zł, a jego wykonawcą była firma „RUKO”.

Limanowa. Komitet Obrony Demokracji i Ogólnopolski Strajk Kobiet organizują protest
W najbliższą niedzielę, 7 marca, na limanowskim rynku zaplanowano protest, organizowany przez Komitet Obrony Demokracji i Ogólnopolski Strajk Kobiet. Ma on być wyrazem solidarności z 17-letnią Małgorzatą i wszystkimi, którzy „odważyli się wyjść, zorganizować, zabrać głos”.

fot. Urząd Miasta Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje