wtorek, 30 sierpnia 2022 18:31

Czołówka pod Olkuszem. Wiceminister w jednym z aut. Są informacje o jego stanie zdrowia

Autor Tomasz Stępień
Czołówka pod Olkuszem. Wiceminister w jednym z aut. Są informacje o jego stanie zdrowia

Do niebezpiecznego wypadku doszło w miejscowości Wierzchowisko (powiat olkuski). Zderzyły się dwa samochody, a jednym z nich podróżował Jacek Osuch, wiceminister sportu i pełnomocnik rządu do spraw infrastruktury sportowej. Minister potwierdził udział w zdarzeniu.

Informację o wypadku jako pierwszy podał portal 112malopolska.pl. – Z naszych informacji wynika ze jednym z pojazdów podróżował Sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej. Na miejscu działania prowadzą służby ratunkowe – informuje portal.

Wierzchowisko powiat olkuski - zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów. Z naszych informacji wynika ze jednym z...

Opublikowany przez 112malopolska.pl Wtorek, 30 sierpnia 2022

Z podanych przez służby informacji wynika, że minister podróżował mercedesem. W pewnym momencie zajechał mu drogę samochód dostawczy, który skręcał w lewo. Samochód wiceministra odbił na lewy pas i zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka skodą, po czym zatrzymał się na poboczu drogi. – Jechałem tamtędy dwa razy, za pierwszym razem niedługo po wypadku i zobaczyłem posła Jacka Osucha, który trzymał się za głowę – relacjonował portalowi TVN24 mężczyzna, który przejeżdżał drogą. Na szczęście obaj kierowcy, których auta się zderzyły doznali tylko niegroźnych potłuczeń.

Informację o wypadku potwierdził w mediach społecznościowych minister Jacek Osuch. – W nawiązaniu do doniesień medialnych z ostatnich kilkudziesięciu minut informuję, że dziś ok. godz. 15.00 uczestniczyłem w kolizji na drodze wojewódzkiej 783 pomiędzy Wolbromiem a Miechowem. Na szczęście żadnemu z pozostałych kierowców i pasażerów - takie mam informacje - nic poważnego się nie stało. Kierowca samochodu dostawczego skręcając w lewo wymusił pierwszeństwo i zajechał nam drogę. Kierowca, z którym podróżowałem chcąc uniknąć zderzenia próbował hamować, aby ominąć pojazd. Niestety z naprzeciwka jechał kolejny samochód i doszło do zderzenia.

Serdecznie dziękuje ratownikom medycznym i lekarzom za udzielenie pomocy poszkodowanym. Po badaniach kontrolnych w szpitalu w Miechowie opuściłem już placówkę – pisze minister.

Szanowni Państwo‼️ W nawiązaniu do doniesień medialnych z ostatnich kilkudziesięciu minut informuję, że dziś ok. godz....

Opublikowany przez Jacek Osuch - Wiceminister Sportu i Turystyki Wtorek, 30 sierpnia 2022

Na szczęście obaj kierowcy doznali tylko niegroźnych potłuczeń. Po badaniach kontrolnych w szpitalu w Miechowie opuścił lecznicę.

Jacek Osuch pochodzi z Olkusza, ma 64 lata. Ukończył wyższe studia techniczne na Wydziale Maszyn Górniczych i Hutniczych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Był radnym rady miasta Olkusz z listy Prawa i Sprawiedliwości,  a w wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskał mandat posła na Sejm VI kadencji. Startował w okręgu krakowskim, otrzymując 2458 głosów. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 10 997 głosów. W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 10 219 głosów, a w kolejnych wyborach w 2019 roku uzyskał mandat poselski, zdobywając 12 150 głosów. W listopadzie 2019, po przekształceniach w strukturze ministerstw, przeszedł na funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu. Po przekształceniach w strukturze ministerstw i utworzeniu w marcu 2021 Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu został powołany na sekretarza stanu w MKDNiS. Po reaktywacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w październiku 2021 pozostał na funkcji sekretarza stanu w tym resorcie.

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje