środa, 6 listopada 2019 15:07

Czy elektrostymulacja pomaga w spalaniu tłuszczu?

Autor Głos 24
Czy elektrostymulacja pomaga w spalaniu tłuszczu?

Walka o lepszą sylwetkę jeszcze nigdy nie odbywała się przy tak dużej ilości urządzeń do ćwiczeń. Na rynku można spotkać wiele ofert, które skutecznie działają na konkretne partie mięśni oraz tkankę tłuszczową. Za godny uwagi można uznać elektrostymulator mięśni. Czy jest on w stanie poradzić sobie ze znienawidzoną oponką?

Niechciane zapasy

Natura wyposażyła nas w mechanizm gromadzenia zapasów na gorsze czasy. Warstwa tłuszczu, choć mało estetyczna, przydaje się na czas wielkich chłodów. Nie tylko chroni przed zimnem, ale także gromadzi materiał wysokoenergetyczny i wytwarza hormony. Nadmiar tłuszczu obciąża organizm, spowalniając procesy metaboliczne. Dzieje się tak wtedy, gdy dostarczamy więcej energii, niż jesteśmy w stanie spożytkować. Dobrym rozwiązaniem jest aktywność mięśni, które spalają energię. Najpierw spalają one podstawowe i łatwo dostępne zasoby energetyczne, czyli glikogen. W dalszej kolejności sięga się po trudniej dostępne, niechciane zasoby. Elektrostymulator mięśni świetnie nadaje się do mało inwazyjnej stymulacji.

Działanie miejscowe

Elektrostymulacja jest działaniem, którego zbawienne skutki odczuło wiele osób, korzystających z rehabilitacji. Polega na wysyłaniu impulsów elektrycznych do konkretnego miejsca - mięśnia lub grupy mięśni. Wymuszony skurcz to praca, na którą trzeba zużyć sporo energii. Elektrostymulator mięśni doskonale sprawdza się w rehabilitacji medycznej. Stosuje się go przy atrofii mięśniowej, odnerwieniu mięśni, a nawet w terapii nietrzymania moczu u kobiet i mężczyzn. Na dobroczynnym działaniu urządzenia korzystają także osoby zdrowe. Stymulacja mięśni przynosi ulgę, rozluźnienie, niweluje uczucie przeciążenia. Ponieważ wzmacnia stawy i ścięgna, podnosi ogólną sprawność bez względu na wiek.

Domowe spalanie

Elektrostymulator mięśni świetnie sprawdza się w warunkach domowych. Urządzenie takie jak Circulation Promoter pobudzi tkankę tłuszczową, ale także poradzi sobie z wieloma innymi dolegliwościami. Masażer pulsacyjny rozmasuje, zredukuje bóle, poprawi krążenie krwi, zmniejszy napięcie mięśni. Spali nadmiar energii, a nawet wyciszy mięśnie po intensywnym treningu. Przydaje się również do miejsc opornych na redukcję tkanki tłuszczowej. Wystarczy do nich przyłożyć samoprzylepne elektrody. Kilka trybów działania i poziomów intensywności sprawiają, że można liczyć na bardzo zróżnicowaną stymulację.

Tłuszcz zalegający przez lata w różnych częściach ciała sprzyja wielu schorzeniom. Jego dodatkowym minusem jest to, że również kiepsko wygląda. Dlatego warto wesprzeć się urządzeniem, które pomoże zmienić sylwetkę na lepszą.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka