piątek, 1 grudnia 2023 11:30

Czy Niska Cena Przekłada się na Jakość? Test ZTE Blade A72s

Autor Mateusz Łysik
Czy Niska Cena Przekłada się na Jakość? Test ZTE Blade A72s

W świecie smartfonów, gdzie rynek zdaje się być zdominowany przez kilka dużych marek, ZTE A72s pojawia się jako propozycja dla tych, którzy szukają urządzenia w przystępnej cenie. Ale czy niska cena idzie w parze z jakością? Przyjrzyjmy się bliżej temu modelowi.

ZTE A72s przyciąga uwagę przede wszystkim swoją ceną. Jest to smartfon z niższej półki cenowej, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób, które nie chcą wydawać dużych sum na telefon. Jednakże, jak to często bywa, niska cena może oznaczać kompromisy w innych obszarach.

Jednym z największych atutów tego modelu jest jego wyświetlacz. ZTE A72s oferuje jasny i wyraźny obraz, co jest zaskakujące w tej klasie cenowej. Dobra jakość wyświetlacza sprawia, że korzystanie z aplikacji, przeglądanie stron internetowych czy oglądanie filmów jest komfortowe.

Co do wyglądu, ZTE A72s może pochwalić się nowoczesnym designem. Smukła obudowa i estetyczne wykończenie sprawiają, że telefon prezentuje się elegancko i nowocześnie i mimo rozmiarów, bardzo przyjemnie trzyma się go w ręce.

ZTE A72s

Jednakże, ZTE A72s ma również swoje wady. Brak modułu NFC w dzisiejszych czasach może być znaczącym nieudogodnieniem, szczególnie dla osób, które często korzystają z płatności zbliżeniowych np. Google Pay. To ograniczenie może być dla wielu użytkowników poważnym minusem.

Kolejnym problemem jest wydajność urządzenia. ZTE A72s nie radzi sobie najlepiej, gdy na pokładzie znajduje się więcej aplikacji. Użytkownicy mogą doświadczać spowolnienia działania urządzenia lub zawieszania się aplikacji, co może być frustrujące.

Czujnik linii papilarnych w ZTE A72s również pozostawia wiele do życzenia. Użytkownicy mogą napotkać trudności z szybkim i skutecznym odblokowaniem telefonu. W moim przypadku, mimo kilkukrotnego poprawiania zapamiętanych odcisków, dalej zdarza mi się przynajmniej raz na dziesięć, że próba odblokowania kończy się wymuszeniem odblokowania poprzez wzór.

Na koniec warto wspomnieć o aparacie, który niekoniecznie spełnia oczekiwania w kontekście jakości zdjęć. W warunkach słabego oświetlenia jakość zdjęć znacznie spada, co może rozczarować użytkowników, którzy przywiązują dużą wagę do fotografii mobilnej. Czasami można odnieść również wrażenie, że zdjęcia są rozmyte. Telefon jest wyposażony w aparat tylni 50 Mpx + 2x2 Mpx, i przedni 5 Mpx. Obiektyw do selfie, jak na tak małą rozdzielczość matrycy, spisuje się bez zarzutu.

Podsumowując, ZTE A72s to smartfon, który znajdzie swoich zwolenników wśród osób szukających niedrogiego, ale stylowo wyglądającego urządzenia do podstawowych zastosowań. Jego wyświetlacz i cena są zdecydowanymi atutami więc jeśli nie chcemy telefonu z wysokiej półki, warto rozważyć propozycję w tej cenie.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka