piątek, 21 października 2022 08:28

Czy tabletki na porost włosów pomagają?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy tabletki na porost włosów pomagają?

Przeciętnie tracimy nawet do 150 włosów każdego dnia i jest to całkowicie normalny proces, którym nie należy się przejmować. Jeśli jednak utrata włosów ulega znacznemu nasileniu wówczas warto podjąć kroki aby temu zaradzić.

Dużym zainteresowaniem cieszą się tabletki na porost włosów, których działanie opiera się na ekstraktach roślinnych a także witaminach i minerałach. Wiele osób zastanawia się jednak czy tego typu preparaty rzeczywiście pomagają oraz czy jedynie ograniczają wypadanie włosów czy może również wspomagają ich szybszy porost?

Tabletki na porost włosów dzięki zawartości substancji odżywczych wzmacniających cebulki i mieszki włosowe, poprawiających ukrwienie skóry głowy oraz ograniczających konwersję testosteronu do DHT nie tylko pomagają ograniczyć nadmierne wypadanie włosów ale również zapewniają im lepsze warunki do wzrostu.

Jak działają tabletki na porost włosów?

Tabletki na porost włosów jak te opublikowane w portalu vesmed https://vesmed.pl/tabletki-na-porost-wlosow-ranking/ dostarcząją wielu cennych dla kondycji włosów składników odżywczych.

Jednym z bardziej interesujących składników tabletek jak choćby folisin czy locerin jest ekstrakt z organicznych kiełków grochu zielonego. Składnik ten nie tylko ogranicza nadmierne łysienie ale również stymuluje komórki skóry głowy do wzrostu włosów.

W preparatach na mocne włosy, szczególnie tych skierowanych do mężczyzn znajdują się również składniki jak ekstrakt z pestek dyni czy palma sabałowa, które hamują nadmierną konwersję testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT). Mechanizm ten zapobiega wypadaniu włosów na tle androgenowym (łysieniu typu męskiego).

Często spotykanym składnikiem jest również biotyna, która jest niezwykle istotna dla utrzymania zdrowych włosów, skóry i paznokci. Biotyna ogranicza również wydzielanie łoju  czyli jedną z przyczyn nadmiernej utraty włosów.

Istotną rolę pełnią również składniki jak lucerna siewna czy biotyna, które dostarczają krzemu oraz siarki niezbędnej do produkcji keratyny. Keratyna stanowi podstawowy budulec włosów, skóry i paznokci.

Składniki często występujące w tabletkach na wypadanie i porost włosów to:

 • pokrzywa zwyczajna
 • skrzyp polny
 • kwas fosfatydowy
 • palma sabałowa
 • ekstrakt z kiełków zielonego groszku
 • biotyna
 • cynk
 • miedź
 • selen
 • witamina A
 • witamina c

Czy tabletki jedynie ograniczają wypadanie włosów czy też wspomagają ich porost?

Nadmierne łysienie wynika ze skrócenia fazy anagenu (faza wzrostu) na rzecz telogenu czyli fazy spoczynkowej w której dochodzi do wypadania włosów. Powodem nasilonej utraty włosów i ich powolnego wzrostu mogą być zarówno zaburzenia hormonalne, stres, stosowane leki, niewłaściwa pielęgnacja jak i niedobór kluczowych składników odżywczych.

Niedobory witamin i składników mineralnych bardzo często mogą doprowadzić do osłabienia włosów, ich zwiększonej łamliwości a w konsekwencji ich nadmiernego wypadania.

Dzięki uzupełnieniu kluczowych substancji odżywczych wzmacniających cebulki włosów i mieszki włosowe a także usprawniających krążenie skóry głowy nie tylko dochodzi do ograniczenia łysienia ale równi również do poprawy tempa wzrostu włosów. Dobrze odżywione włosy są gęstsze, bardziej lśniące i lepiej nawilżone.

Czy tabletki na porost włosów pomagają - Podsumowanie

Dostępne na rynku preparaty przeciw wypadaniu i porost włosów zawierają witaminy i minerały a także cenne ekstrakty roślinne mające korzystny wpływ na kondycję włosów i skórę głowy. Mogą więc wzmacniać włosy, zapobiegać ich wypadaniu a także wspierać wzrost włosów.

Warto jednak pamiętać, że przyczyną łysienia nie zawsze muszą być to niedobory substancji odżywczych, dlatego nie można oczekiwać, że tabletki na porost włosów bez recepty zapewnią oczekiwane efekty w kadym przypadku.

Bardzo ważne jest aby wybierać produkty bazujące na bezpiecznych i naturalnych składnikach a także działających kompleksowo na wzmocnienie włosów. Warto również wcześniej sprawdzić opinie o folisin, locerin czy innych dostępnych na rynku produktach, a także dostępne promocje zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje