czwartek, 2 czerwca 2022 11:36

Czy warto korzystać z usług ASO Volvo?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy warto korzystać z usług ASO Volvo?

ASO Volvo, czyli autoryzowana stacja obsługi Volvo to miejsce, w którym można naprawić auto szwedzkiego producenta. Korzysta ona z oryginalnych części, a jej pracownicy są specjalistami od tej właśnie marki. Czy to oznacza jednak, że warto korzystać z usług ASO marki Volvo?

Czym dokładnie jest ASO Volvo?

ASO to skrót od Autoryzowanej Stacji Obsługi. Jest to specjalny serwis, który najczęściej powiązany jest z autoryzowanym dealerem danej marki i zajmuje się on obsługą klientów salonu, a także tych, który posiadają auta tej marki i chcą wykonać w nich okresowy przegląd, czy też naprawić usterki, które się pojawiły. ASO Volvo to więc po prostu Autoryzowana Stacja Obsługi specjalizująca się w samochodach marki Volvo.

Co charakteryzuje ASO?

Autoryzowana Stacja Obsługi od zwyczajnego warsztatu czy serwisu różni się przede wszystkim tym, że jest ona bezpośrednio powiązana z pojedynczą marką, podczas gdy niezależne warsztaty zazwyczaj zajmują się samochodami skonstruowanymi przez różnych producentów. W ASO pracują mechanicy, którzy są świetnie zaznajomieni z autami danej marki, a do napraw korzystają z oryginalnych części oraz specjalistycznego sprzętu, który bardzo precyzyjnie może wskazać źródło awarii.

Czy warto skorzystać z usług ASO Volvo?

Wielu kierowców ma dylemat dotyczący tego, czy skorzystać z usług Autoryzowanej Stacji Obsługi czy może udać się do niezależnego warsztatu. Największą wadą ASO jest zazwyczaj wyższa cena niż w innych serwisach. Nie oznacza to jednak, że nie warto zainteresować się naprawą czy serwisem swojego auta właśnie w Autoryzowanej Stacji Obsługi.

Po pierwsze ASO Volvo korzysta z oryginalnych części zamiennych, które są takie same jak te zamontowane w aucie od samego początku. Do tego rozpoczynając naprawę ASO podaje zazwyczaj dokładną cenę, gdyż posiada ono ustalone cenniki. Nie można także zapominać o tym, że pracują tam specjaliści, którzy są doskonale zaznajomieni z autami Volvo, dzięki czemu są oni w stanie zaoferować najwyższą jakość usług.

Zdecydowanie się na skorzystanie z oferty ASO Volvo to także możliwość skorzystania z oryginalnego programu serwisowego Volvo. Dodatkowo jest on w stanie zaoferować dożywotnią gwarancję na części, a także darmową aktualizację map i oprogramowania, co jest już naprawdę ciekawą opcją.

Volvo w ramach swoich ASO oferuje nie tylko naprawy, czy przeglądy. Dostępne są specjalne programy serwisowe, które pozwolą przygotować auto do zimy, a następnie do lata. Do tego można liczyć na pełen serwis klimatyzacji, czy usługi blacharsko-lakiernicze, które dają pewność, że do naprawy zostanie użyty dokładnie ten sam kolor, co w samochodzie.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje