wtorek, 12 lipca 2022 10:21

Czy warto zabrać dziecko do parku rozrywki?

Autor kal
Czy warto zabrać dziecko do parku rozrywki?

Zastanawiasz się, czy warto zabrać dziecko do parku rozrywki? Jakie atrakcje można znaleźć w dobrym parku rozrywki? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z treścią wpisu.

  1. Czy dzieci mogą jeździć na roller coaster?
  2. Dlaczego warto zabrać dziecko do parku rozrywki na roller coaster ride?

Parki rozrywki i wesołe miasteczka cieszą się sporą popularnością. Tego rodzaju miejsca są chętnie odwiedzane przez całe rodziny. I chociaż jest to najlepsza atrakcja dla naszych dzieci, dorośli również znajdą w parku rozrywki coś dla siebie. Planujesz wyjazd do parku rozrywki, ale nie wiesz, czy faktycznie warto? Z jakich atrakcji mogą skorzystać dzieci w wesołym miasteczku? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziesz je w niniejszym wpisie.

Czy dzieci mogą jeździć na roller coaster?

Jedną z najpopularniejszych atrakcji w parku rozrywki niewątpliwie jest roller coaster ze względu na adrenalinę i zabawę, jaką gwarantuje. Wbrew pozorom są takie kolejki typu roller coaster, z których dzieci również mogą skorzystać. Oczywiście jest jeden warunek – z reguły chodzi nie tylko o wiek, ale przede wszystkim o wzrost. Na przykład, aby móc przejechać się najdłuższy w Polsce rollercoasterem, należy mieć minimum 100 centymetrów wzrostu. Dziecko, którego wzrost wynosi od 100 do 120 centymetrów, może przejechać się kolejką tylko z opiekunem. Powyżej 120 centymetrów natomiast pociecha może jechać już sama. Takie wymagania stawiają praktycznie wszystkie parki rozrywki i należy ich oczywiście przestrzegać ze względów bezpieczeństwa. Należy wziąć pod uwagę ewentualne przeciwwskazania. Jeśli Twoje dziecko ma problemy z błędnikiem czy chorobę serca, rollercoaster nie będzie dobrym pomysłem.

Na szczęście w takich parkach rozrywki są również inne, mniejsze i wolniejsze, ale wciąż dla dziecka atrakcyjne kolejki. Jeśli nie masz pewności, czy Twoja pociecha dobrze zareaguje na jazdę rollercoasterem, zabierz ją na inną kolejkę.

Dlaczego w ogóle warto iść na kolejkę górską z dzieckiem? Nie chodzi tylko o wspólne spędzanie czasu. Według specjalistów takie atrakcje sprawiają, że dzieci poznają różne – czasami jeszcze nieznane dla nich emocje i uczucia.

Dlaczego warto zabrać dziecko do parku rozrywki na roller coaster ride?

Dlaczego w ogóle warto zabrać dziecko do parku rozrywki? Pierwszym powodem jest oczywiście świetna zabawa i spędzanie wspólnie czasu. A jak wiadomo ten ostatni aspekt jest bardzo ważny, jeśli chodzi o rozwój dziecka. Na dziecięcą psychikę bardzo dobrze wpływa czas, który spędza ze swoimi rodzicami – szczególnie jeśli spędza go w poczuciu bezpieczeństwa, bliskości oraz miłości.

Kolejną zaletą jest wsparcie dla sensomotorycznego rozwoju. W parku rozrywki nasze dziecko jest ciągle aktywne – nie tylko ruchowo, bo także intelektualnie i emocjonalnie. Wytężona praca każdego zmysłu to doskonała lekcja dla naszej pociechy. W wesołym miasteczku dziecko nie tylko ćwiczy swoją koordynację wzrokowo-ruchową, ale także uczy się podzielności uwagi czy skupienia. Ponadto park rozrywki to także doskonała opcja na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Warto mieć na uwadze, że niektóre atrakcje mogą być dla naszych dzieci motywujące. Na przykład mogą zmotywować naszą pociechę do tego, aby popracować w najbliższym czasie nad swoją kondycją czy ogólnie formą fizyczną. Zdrowy ruch jest przecież bardzo ważną kwestią, jeśli chodzi o rozwój dziecka. A zatem park rozrywki będzie w tym przypadku świetną opcją, gdyż zapewni Twoim pociechom optymalną dawkę wspomnianego ruchu.

W parku rozrywki dzieci nierzadko mierzą się także ze swoimi słabościami. Ponadto uczą się wielu istotnych rzeczy – na przykład umiejętności przegrywania przy tych atrakcjach, które są głównie nastawione na rywalizację. Uczą się także przyjmować odmowę, przede wszystkim w takich momentach, gdy atrakcja będzie dla nich nieodpowiednia przez za niski wzrost czy wiek. Oczekiwanie na swoją kolej natomiast uczy cierpliwości, a niesprostanie atrakcji – znoszenia niepowodzeń. Możesz także pomóc swojemu dziecku pokonywać strach, zachęcając go do skorzystania z takich atrakcji, od których do tej pory stronił – na przykład od huśtania się czy wspinania. Według specjalistów park rozrywki to idealne miejsce do pokazania swoim dzieciom, że warto spróbować swoich sił w nowych aktywnościach i że tak naprawdę nie wszystko jest aż tak bardzo straszne, jak się wydaje.

Wspomniana atrakcja dostępna jest czasami pod różnymi nazwami. Na świecie funkcjonują przede wszystkim roller coaster ride, coaster ride. W Polsce natomiast funkcjonuje między innymi określenie kolejka górska. Przejażdżka taką kolejką górską w dedykowanym parku (roller coaster of theme park) to niezapomniane przeżycie, a jazda w górę i w dół (going up and down) dostarczy niesamowitych wrażeń. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem przybywa kolejnych miłośników kolejek górskich (enthusiast of roller coaster). Osoby, które do tej pory nigdy nie odważyły się na taką atrakcję, powinny więc jak najszybciej to nadrobić.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje