wtorek, 12 lipca 2022 11:50

Czym są tonery do włosów?

Autor Artykuł sponsorowany
Czym są tonery do włosów?

Z roku na rok coraz więcej kobiet sięga po tonery do włosów. To specjalne preparaty przeznaczone stricte do delikatnego koloryzowania pasm, które wykazują właściwości wzmacniająco-regeneracyjne. Stanowią świetną alternatywę dla standardowych farb, ponieważ z jednej strony pozwalają szybko zmienić wygląd, z drugiej zaś nie zawierają amoniaku ani innych szkodliwych substancji.

Jeden produkt łączący w sobie mnóstwo zalet

Tonery do włosów charakteryzują się przede wszystkim tym, że nie wnikają całkowicie w kosmyki, a jedynie osiadają na ich zewnętrznej strukturze. Dzięki temu uzyskany efekt jest dosyć krótkotrwały (6-8 tygodni), ale za to niezwykle atrakcyjny wizualnie (znakomity sposób na odświeżenie bądź podsycenie dotychczasowego koloru).

Zawarte w specyfiku składniki dodają włosom naturalnego blasku i nawet w minimalnym stopniu ich nie osłabiają. Sam zabieg nakładania jest prosty i trwa dosłownie kilka minut, co wiąże się bezpośrednio z dużą oszczędnością cennego czasu oraz nerwów. Dla wielu pań ma to ogromne znaczenie.

Kolejny wyjątkowo istotny atut to optymalne bezpieczeństwo stosowania, skutkujące brakiem ryzyka zniszczenia pasm czy podrażnienia skóry głowy. Na koniec dodajmy, że omawiane tonery mają uniwersalny charakter, gdyż sprawdzają się w przypadku różnych włosów — blond, czarnych, rudych, czerwonych, pastelowych itp.

Dowiedz się więcej na https://hair-shop.pl/pl/blog/tonery-do-wlosow-co-musisz-wiedziec-1643808914.html

Wszechstronne przeznaczenie

Wykorzystując innowacyjne tonery, można z powodzeniem eksperymentować z rozmaitymi odcieniami na przestrzeni zalewie paru miesięcy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby najpierw wypróbować romantyczny róż, a następnie soczystą zieleń. Podstawowym przeznaczeniem tych specyfików jest oczywiście zdrowe odświeżanie kolorów na włosach, co okazuje się nieocenione w momencie ich zanikania.

W grę wchodzi ponadto neutralizacja niepożądanych refleksów o zabarwieniu żółtym, pomarańczowym albo brązowym. Jak by tego było mało, dobrej jakości toner pozwoli nam bez problemu złagodzić niekorzystny rezultat wizualny w postaci plam, wyeliminować nieregularną siwiznę, uzyskać zjawisko podwójnego koloru oraz stworzyć neutralną bazę dla docelowej farby. Metody jego zastosowania są zatem w zasadzie nieograniczone.

Przydatne wskazówki dla początkujących

Tonery do włosów — jak już zostało wspomniane wcześniej — zawierają niemal wyłącznie naturalne składniki, takie jak witaminy, minerały i wyciągi roślinne. Przekłada się to na maksymalną ochronę i pielęgnację pasm. Procedura nakładania jest stosunkowo nieskomplikowana, więc nie powinna sprawić nikomu trudności. Pierwszy etap polega zawsze na dokładnym umyciu całej głowy szamponem o działaniu mocno oczyszczającym. Później należy lekko osuszyć włosy miękkim ręcznikiem, ewentualnie papierem toaletowym.

W dalszej kolejności zaleca się zaaplikowanie tonera zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania i odczekanie między 20 a 40 minut — w zależności od rezultatu, jaki pragniemy osiągnąć. Na koniec wystarczy precyzyjnie spłukać preparat. Czas trwania zabiegu wynosi średnio pół godziny. Ze względu na niską trwałość koloru rozsądnym rozwiązaniem jest używanie specyfiku zwłaszcza w okresie wakacyjnym i karnawałowym.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje