piątek, 17 lutego 2023 14:57

Czym się kierować przy wyborze szkoły języka angielskiego?

Autor Artykuł zewnętrzny
Czym się kierować przy wyborze szkoły języka angielskiego?

Mimo że liczba około 3 tysięcy szkól językowych w Polsce może robić wrażenie, to jednak wciąż nie każdy ma możliwość zapisania się na kurs stacjonarny, a kursy online w najlepszych szkołach wyprzedają się w ciągu kilku dni po otwarciu zapisów.

Znajomość języka angielskiego umożliwia współczesnemu człowiekowi swobodne i bezpieczne podróżowanie, ułatwia nawiązywanie międzynarodowych kontaktów oraz rozwijanie pasji, bez granic i barier. Zaawansowane umiejętności językowe pozwalają Ci również bez ograniczeń studiować za granicą i podnoszą Twoją atrakcyjność na rynku pracy.

Jesteś zdecydowany/a rozpocząć naukę angielskiego? Startujesz od zera lub wracasz do nauki po dłuższej przerwie? A może właśnie ukończyłeś/aś naukę na konkretnym poziomie i szukasz szkoły, w której możesz rozwinąć skrzydła?

Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając szkołę języka angielskiego!

Jakie metody nauczania oferuje szkoła?

Angielskiego można się uczyć na wiele różnych sposobów i z wykorzystaniem rozmaitych metod, narzędzi i środków. Poznaj najczęściej stosowane metody nauki języka angielskiego.

Metoda gramatyczno-tłumaczeniowa

Tradycyjny model nauczania języka obcego, który wciąż realizowany jest w wielu szkołach. Nauka polega na studiowaniu reguł gramatycznych, wykonywaniu żmudnych ćwiczeń i mozolnym powtarzaniu słówek. To dobry sposób na perfekcyjne opanowanie gramatyki, której jednak uczniowie nie są w stanie wykorzystać w praktyce z powodu bariery językowej.

Metoda pełnego zanurzenia w języku

Immersja językowa to metoda, którą trudno w 100% odtworzyć w szkolnych warunkach. Efekt zanurzenia się w języku można osiągnąć podczas obozu językowego czy intensywnego kursu realizowanego za granicą.

Immersja językowa w szkole może odbywać się w ramach zajęć z native speakerem, z którym nie ma możliwości porozumiewania się w inny sposób niż właśnie po angielsku.

Metoda Callana

To jedna z najskuteczniejszych metod nauki angielskiego w kontekście opanowywania słownictwa i umiejętności posługiwania się gramatyką, ale również przełamywania bariery językowej.

Metodę Callan wyróżnia wysoka intensywność każdych zajęć. Nauczyciel i uczniowie są w pełni zaangażowani w proces nauki, który opiera się na dynamicznej i umiejętnie moderowanej przez prowadzącego konwersacji.

Zobacz na czym polega nauka angielskiego metodą Callana tutaj: https://callan.krakow.pl/nauka-angielskiego-metoda-callana-na-czym-polega/

Określ, jaki jest Twój poziom angielskiego

To podstawa! Aby nauka była skuteczna i motywująca – poziom kursu angielskiego musi być dopasowany do Twoich aktualnych umiejętności oraz możliwości i ambicji. Zarówno zbyt niski, jak i zbyt wysoki poziom kursu może nie przynieść pożądanych efektów.

Wybierając szkołę językową sprawdź, czy oferuje testy poziomujące i zapewnia dostęp do kursów na wszystkich poziomach zaawansowania. W najlepszych szkołach testy poziomujące są dostępne bezpłatnie i bez konieczności deklarowania chęci zapisania się na kurs.

Wybrane placówki mogą oferować dodatkowo darmowe konsultacje, w ramach których będziesz mieć możliwość omówienia swoich wyników z nauczycielem.

Sprawdź kwalifikacje nauczycieli

Kadra szkoły to jej najistotniejsza wizytówka! Przed podjęciem decyzji koniecznie sprawdź, kto ją tworzy. W szkole językowej nie powinno zabraknąć doświadczonych nauczycieli wybranego języka, ale również native speakerów.

Praca z jednymi i drugimi powinna być dla Ciebie maksymalnie atrakcyjna i motywująca, opierać się na nowoczesnych materiałach i stymulować do przełamywania barier.

Formalne kwalifikacje lektorów, nauczycieli i native speakerów najczęściej są opisane na stronach internetowych szkół. Możesz o nie również zapytać w biurze lub sekretariacie szkoły językowej!

Te kwestie nie są objęte żadną tajemnicą i powinny być udostępniane osobom zainteresowanym nauką w danej szkole bez żadnych problemów.

Gdzie szukać dobrej szkoły języka angielskiego?

Obecnie w większości szkół językowych masz możliwość wybrania nauki stacjonarnej lub nauki online.

Nauka angielskiego stacjonarnie – sprawdź lokalny rynek

Jeśli zależy Ci na spotykaniu się z nauczycielem i grupą na żywo – przeglądnij ofertę szkół językowych z Twojej okolicy. Przeanalizuj rodzaje i poziomy dostępnych kursów oraz praktykowane metody nauczania. Sprawdź również opinie o nauczycielach i samej szkole.

Wybierz szkołę, której oferta odpowiada Ci w najwyższym stopniu, a dojeżdżanie na zajęcia nie będzie zabierało Ci zbyt wiele czasu.

Zdalna nauka angielskiego – wybierz szkołę bez ograniczeń

Wolisz naukę zdalną? Nie musisz się ograniczać wyłącznie do szkół znajdujących się w Twoim mieście czy powiecie, a to oznacza, że masz zdecydowanie większy wybór!

Nic nie stoi na przeszkodzie, by mieszkając w Poznaniu, Gdańsku, czy Warszawie – uczyć się angielskiego w szkole, której siedziba znajduje się w Krakowie.

Callan – szkoła języków obcych dla każdego

A skoro o Krakowie mowa… Jedną z najlepszych szkół językowych w stolicy Małopolski jest Callan. Szkoła działa nieprzerwanie od ponad 25 lat i oferuje kursy na wszystkich poziomach zaawansowania, w tym kursy angielskiego dla ósmoklasistów i maturzystów.

To jedyna szkoła w Krakowie, która posiada akredytację Callan Method Organisation (CMO) i ma uprawnienia do nauczania języków obcych Metodą Callana.

Callan oferuje naukę stacjonarną i online. Nie musisz kupować kota w worku! Naukę w szkole i samą Metodę Callan możesz przetestować w ramach bezpłatnej lekcji próbnej!

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje