czwartek, 13 stycznia 2022 10:54

Czym wyróżniają się fotele gamingowe?

Autor Artykuł sponsorowany
Czym wyróżniają się fotele gamingowe?

Granie w gry komputerowe w praktyce oznacza konieczność spędzenia nawet kilkunastu godzin w fotelu. Efektem tego są liczne schorzenia, zwłaszcza kręgosłupa i klatki piersiowej. Rozwiązaniem jest fotel gamingowy, który pomoże w codziennych aktywnościach nie tylko zapalonym graczom.

Fotel gamingowy nie tylko dla gamerów

Co jest złego w graniu w gry przez długi czas? Po pierwsze, konsekwencje braku aktywności fizycznej. Po drugie, podczas gry rzadko kto myśli o prawidłowej pozycji ciała przy komputerze. Instynktownie pochylamy się w kierunku ekranu. Ciało porusza się do przodu, plecy się garbią, a mięśnie są stale w silnym napięciu. Ze względu na wysuniętą do przodu głowę powstaje nieproporcjonalne obciążenie kręgosłupa, ręka robocza nienaturalnie długo spoczywa na myszy lub kontrolerze. Przewlekły stan tego rodzaju prowadzi do bólu, złej postawy, a nawet poważnych chorób, np. artrozy stawów i zespołu cieśni nadgarstka – ucisku nerwów. Dlatego przede wszystkim należy zadbać o ergonomię przestrzeni do gier. Jeśli masz trudności z samodzielną kontrolą swojego ciała we właściwej pozycji, powinieneś rozważyć zakup odpowiedniego fotela do gier.

Fotel gamingowy został specjalnie zaprojektowany z myślą o wygodzie graczy. Pomoże ci skorygować pozycję ciała przed komputerem i uwolnić nadmiernie obciążone mięśnie i kręgosłup. Ponadto ma szereg funkcji, pozwalających na pełne zanurzenie się w wirtualnym świecie. Fotel do gier ma anatomiczne siedzisko z dodatkową amortyzacją, znacznie wyższe oparcie niż krzesło biurowe dla wygody pleców i ramion oraz dodatkowe podparcie odcinka szyjnego i lędźwiowego.

Fotel gamingowy oferuje więcej możliwości indywidualnej regulacji wysokości, podłokietników, oparcia i zagłówka. Użytkownicy mają różną wysokość i parametry budowy, mają różne stoły komputerowe, dlatego bardzo ważna jest możliwość indywidualnego dostosowania fotela. Już w fazie produkcji stosuje się tu lepsze materiały, biorąc pod uwagę ich miękkość i sztywność. Można to porównać do twardości materaca. W ten sposób fotel do gier pozwala mięśniom być we właściwej pozycji podczas gry.

Na rynku dostępne są fotele gamingowe, które są wyposażone w dodatkowe funkcje. Krzesła ze wbudowanymi subwooferami pozwalają ciału dosłownie poczuć pełną moc aktywności. A urządzenia symulujące dźwięk przestrzenny pomogą ci wejść do gry bez żadnych zakłóceń. Osobno warto zwrócić uwagę na krzesła z systemem chłodzenia z wentylatorami.

Dla innych graczy dostępne są fotele samochodowe i symulatory lotu. Do produkcji krzeseł do gier wykorzystywane są materiały odporne na zużycie. Może to być miękkie, szybkoschnące, bezzapachowe włókno kawowe. Odporna na odkształcenia elastyczna pianka o dużej gęstości nadaje się do wyściełania foteli gamingowych, natomiast tapicerka wykonana jest z naturalnej lub wysokiej jakości skóry PCV. Zobacz wszystkie możliwości na https://meble.lobos.pl/sklep/.

Dlaczego warto wybrać ergonomiczne meble biurowe?

Nowoczesne meble biurowe dla personelu muszą mieć szereg cech, których połączenie gwarantuje nie tylko efektowną aranżację osobistego miejsca pracy, ale całej przestrzeni biurowej jako całości. Odpowiednie meble biurowe są zaprojektowane tak, aby ułatwić przepływ pracy, czyniąc ją prostszą i łatwiejszą. Meble ergonomiczne są wygodne w użytkowaniu, nie przeszkadzają w poruszaniu się po biurze i są funkcjonalne.

Wszystkie meble powinny być w tym samym kolorze i stylu. Wymiary mebli powinny odpowiadać powierzchni pomieszczenia roboczego. Warto dać pierwszeństwo wygodzie pracowników, a nie innowacjom projektowym. Wszystkie meble powinny zapewniać wygodną i prawidłową pozycję personelu w miejscu pracy. Przez co ich użytkownicy nie odczuwają zmęczenia i są w stanie uniknąć występowania chorób zawodowych.

Meble biurowe powinny być mobilne, a także mieć możliwość dodawania nowych elementów. Właściwe zestawienie różnych mebli dla personelu pozwoli na racjonalne wykorzystanie przestrzeni biurowej i zminimalizuje koszty zakupu mebli biurowych. W skład standardowego zestawu mebli biurowych wchodzą najczęściej: stół, szafa i kredens. Fotele i krzesła są zazwyczaj kupowane osobno. Większość czasu pracownicy każdego biura spędzają przy biurku, którego formę należy dobrać zgodnie z obowiązkami pracownika.

Biurko o ergonomicznym kształcie z zakrzywionym blatem najlepiej nadaje się do pracy z komputerem. Stoły o klasycznym prostokątnym kształcie są wygodne podczas pracy z dużymi tomami dokumentacji i można je łatwo łączyć z dodatkowymi elementami (przystawki do odpraw, cokoły, nadbudowy itp.). W przypadku dużych biur doskonałym wyborem są stacje robocze, które łączą kilka stanowisk pracy jednocześnie. Są wskazane, gdy wymagana jest częsta praca zespołowa. Szafy biurowe są integralną częścią każdego zestawu mebli pracowniczych. Są stacjonarne i mobilne, służą do przechowywania dokumentów, materiałów biurowych, a także rzeczy osobistych pracowników.

Technologia - najnowsze informacje