wtorek, 30 sierpnia 2022 13:39

Dąbrowa Tarnowska. Mając blisko 3,5 promila, przyjechał samochodem odebrać dziecko

Autor Patryk Trzaska
Dąbrowa Tarnowska. Mając blisko 3,5 promila, przyjechał samochodem odebrać dziecko

Dużą czujnością wykazali się pracownicy jednej z poradni specjalistycznych na terenie powiatu dąbrowskiego, gdzie pijany ojciec przyjechał odebrać syna. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 3,5 promila alkoholu. Teraz grozi mu długa odsiadka.

W piątek (26.08.br.) po godz. 11.30. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie z prośbą o interwencję. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pijany mężczyzna przyjechał do jednej z poradni specjalistycznych na terenie powiatu dąbrowskiego, by odebrać swojego syna.

Pod wskazany adres natychmiast pojechał patrol. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 47-latka i potwierdzili przypuszczenia czujnych pracowników. Po badaniu okazało się, że ojciec chłopca miał w organizmie blisko 3,5  promila alkoholu i przejechał samochodem po syna.

W efekcie mężczyzna stracił prawo jazdy i  będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości. Za to grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata.

inf. Małopolska Policja

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje