poniedziałek, 20 marca 2023 10:23

Darmowe rowery wróciły do Krakowa. "80 sztuk na całe miasto to chyba żart"

Autor Patryk Trzaska
Darmowe rowery wróciły do Krakowa. "80 sztuk na całe miasto to chyba żart"

Od dziś ponownie zaczyna działać miejska wypożyczalnia Park-e-Bike. Charakterystyczne niebieskie i zielonożółte odblaskowe rowery ze wspomaganiem są dostępne na parkingach Park & Ride: Czerwone Maki, Nowy Bieżanów, Mały Płaszów i Kurdwanów. Łącznie około 80 rowerów zostało oddanych do użytku mieszkańców  zupełnie za darmo.

Rower Park-e-Bike wypożycza się bez żadnych opłat na cały dzień. Obecnie trwa przygotowanie wszystkich stacji do uruchomienia systemu (najprawdopodobniej system będzie działać do początku listopada). Rowery niedługo będą przewożone na miejsca, gdzie będą dostępne dla użytkowników.

Wypożyczenie i zwrot roweru będzie możliwy jest jedynie na terenie stacji na P&R. Punkty będą czynne od godziny 6.00 do 21.00, przy czym ostatnie wypożyczenie może nastąpić o 20.00.

Z rowerów  będzie można korzystać bez ograniczeń od Węgrzynowic i Kościelnik w Nowej Hucie aż po Skawinę i dalej – do Woli Radziszowskiej, Grabi, Wielkich Dróg i Jaśkowic za Facimiechem. W przypadku dojazdu do pracy, na uczelnię czy na zakupy, rower można zostawić  w trybie postoju w dowolnym, publicznym i ogólnodostępnym punkcie (nie wolno zostawiać go na terenach zamkniętych).

Krakowianie chwalą inicjatywę, jednak nie brakuje opinii, że rowerów jest po prostu za mało. "Fajnie, że miasto coś robi, ale 80 rowerów na całe miasto to chyba żart" – napisała pani Iwona. " Ciekawe za ile te mityczne rowery znikną i słuch o nich zaginie" – skomentował pan Zygmunt.

Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka