niedziela, 14 sierpnia 2022 13:00

Dewastacja świątyni to było dla niej za mało więc podpaliła mieszkanie

Autor Patryk Trzaska
Dewastacja świątyni to było dla niej za mało więc podpaliła mieszkanie

Na obrzuceniu świątyni papierem toaletowym oraz śmieciami się nie skończyło. 23-latka z miejscowości Brzegi (powiat wielicki) postanowiła również podpalić mieszkanie. Kobieta jest już w rękach policji.  

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, zostali skierowani do miejscowości Brzegi, na teren posesji zabudowanej pomieszczeniami mieszkalnymi oraz świątynią należącymi do związku wyznaniowego jednej z  religii, gdzie wg. zgłoszenia doszło do pożaru jednego z pomieszczeń.

Policjanci ustalili, że pożar pomieszczenia mieszkalnego powstał w skutek podpalenia. Podczas oględzin ujawniono także zdewastowaną świątynię mieszczącą się w sąsiednim budynku. Sprawca miał tam przy użyciu gaśnicy proszkowej, odpadów komunalnych, rolek papieru toaletowego, dopuścić się przestępstwa znieważenia uczuć religijnych. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo -śledcza wraz technikiem.

Szybko ustalono, że odpowiedzialną za oba przestępstwa może być 23 -letnia mieszkanka budynku, w którym wzniecono pożar. Niespełna 12 godzin od zgłoszenia o pożarze, kobieta została zatrzymana na terenie Krakowa przez kryminalnych z Wieliczki. 23-latka usłyszała zarzuty, narażenia ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo  traty życia lub zdrowia oraz obrazy uczuć religijnych.

Na wniosek wielickiej Prokuratury, Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3  -miesięcznego aresztu. 23 latce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje