poniedziałek, 4 listopada 2019 12:26

Dieta sokowa - oczyść swój organizm

Autor Mateusz Łysik
Dieta sokowa - oczyść swój organizm

Jesień to idealny czas na to, by oczyścić swój organizm. Lato to czas pełen przygód i turystycznych wyjazdów, ale co za tym idzie również niezdrowej diety.

Lody, gofry, frytki, kebaby, to tylko niektóre z propozycji, które czekają na nas w turystycznych kurortach. Po wakacyjnych wojażach czas więc nie tylko na to, by schudnąć, ale także poczuć się lżej i właśnie wpłynąć na oczyszczenie organizmu.

Czy zdajesz sobie sprawę, że w Twoich jelitach może zalegać nawet kilka kilogramów złogów? To niestrawione resztki, które z czasem wapnieją i wręcz zapychają ten odcinek układu pokarmowego. To proces oczywiście naturalny, ale warto wesprzeć organizm i pozbyć się niekorzystnych czynników, przez które może nie tracimy od razu zdrowia, ale na pewno samopoczucie. Zła dieta może rzecz jasna wpływać na powstawanie rozmaitych schorzeń, ale ma też znaczenie, jeśli pod uwagę weźmiemy stan naszej skóry, włosów, paznokci czy codziennego nastroju.

Odpowiedzią na chęć zrzucenia zbędnych kilogramów i oczyszczenie organizmu nie jest głodówka ani restrykcyjna dieta, która polega na jedzeniu liści sałaty i cytryny. Świetnym rozwiązaniem jest za to dieta sokowa, uznawana za jeden z najlepszych sposobów na detoksykację organizmu. Jak zrobić zdrowe soki? W bardzo prosty sposób. Przede wszystkim kup ulubione owoce oraz warzywa i przygotuj sprzęt kuchenny, w sumie wystarczy dobrej jakości wyciskarka do owoców i warzyw, która w odróżnieniu od sokowirówki nie wpłynie na pozbycie się cennych wartości odżywczych z wyciskanych produktów.

Jakie soki warto pić?

Soki można komponować według swojego gustu, ale uwagę warto skupić na te o niskiej zawartości cukrów. Można korzystać z cytrusów oraz owoców z dużą zawartością nie tylko witamin, ale i błonnika. To właśnie on oczyszcza organizm i ma zbawienny wpływ na proces metaboliczny i układ trawienny naszego organizmu. Wyciskarka do owoców wyciśnie sok z każdego owocu, ale też warzyw, w tym tych liściastych, takich jak szpinak. I warto z tego korzystać, dzięki czemu sok stanie się nie tylko napojem do gaszenia pragnienia, ale też pełnowartościowym posiłkiem.

Dietę sokową można przeprowadzić przez kilka dni, nie dłużej niż tydzień, by móc zauważyć spektakularne efekty. Warto powtarzać ją raz na pół roku, by zrzucić kilka kilogramów, oczyścić organizm z toksyn, złogów i wszelkich zanieczyszczeń oraz zmienić nawyki żywieniowe na te bardziej zdrowe.

Artykuł na temat wyciskarki do soków i warzyw oraz znamiennego wpływu zdrowych soków na nasz organizm, powstał we współpracy z MocSokow.pl

Gotowanie - najnowsze informacje