środa, 27 marca 2024 09:13

Dlaczego kawa jest idealnym sposobem na rozpoczęcie dnia? 2 powody

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego kawa jest idealnym sposobem na rozpoczęcie dnia? 2 powody

Kawa to napój, który został przebadany przez ostatnie kilkaset lat na wszelkie możliwe sposoby. Dzisiaj mamy do dyspozycji wyniki mnóstwa badań dokładnie określających jej właściwości. A mimo to temat porannej kawy wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Jedni nie wyobrażają sobie poranka bez filiżanki ulubionej kawy. A drudzy unikają jej jak ognia. Która stronę ma rację? Tego dowiesz się w dzisiejszym poradniku. Poznasz w nim 2 powody sprawiające, że kawa jest idealnym sposobem na rozpoczęcie dnia. Ponadto dowiesz się, jaka kawa sprawdzi się najlepiej jako napój, który dostarczy Ci te 2 korzyści. Zapraszamy!

Kawa ziarnista, kawa mielona, czy kawa bezkofeinowa – Jaka jest najlepsza kawa?

Nie ma na rynku 1 rodzaju kawy, który będzie odpowiadał każdemu. Wszystko zależy od Twojego gustu. Można by się rozwodzić nad tym, czy kawy ziarniste, czy kawy mielone dostarczają najwięcej zdrowotnych właściwości. Ale tak właściwie nie ma to większego sensu ze względu na 1 prostą zasadę. Żeby kawa mogła zapewnić Ci szereg niżej wymienionych efektów, musisz ją regularnie pić. Czy będziesz codziennie pił kawę, której nie znosisz tylko dlatego, że zapewnia więcej korzyści? Prędzej, czy później się zniechęcisz i wrócisz do swoich ulubionych smaków. I to będzie Twój najlepszy wybór.

Niezależnie, czy postawisz na tradycyjne włoskie kawy, czy palone kawy, czy latte macchiato, czy kawy zapewniające intensywny smak mlecznej czekolady, czy coś z kaw mlecznych oferujących przyjemną słodycz. Każda z nich dostarczy Ci pewną dawkę kofeiny i innych składników, dla których warto regularnie pić kawę.

Pamiętaj, tylko żeby zwracać uwagę na jakość kupowanych produktów. Pod tym kątem bez wątpienia najlepszym wyborem będzie kawa rzemieślnicza. Jeśli natomiast celujesz w coś z niższej półki cenowej bądź w Twoje smaki idealnie wpasowała się kawa bezkofeinowa, to koniecznie wybierz którąś z kaw od renomowanego producenta. Po takim zakupie możesz mieć pewność, że wybrana włoska kawa spełni Twoje oczekiwania.

2 powody, dla których warto pić kawę

1. Filiżanka kawy znacznie zwiększy Twoją wydajność fizyczną i intelektualną

Energetyczne działanie napoju z ziaren kawy wynika z bardzo prostej zależności. Kiedy do Twojego organizmu trafia mieszanka arabiki, to komórki nerwowe mózgu zaczynają wzmożoną pracę. Wtedy Twój organizm zaczyna produkować hormon szczęścia, czyli dopaminę, która sprawia, że czujesz się świetnie i masz dużo energii.

2. Regularnym piciem kawy ograniczasz ryzyko zachorowania na depresję oraz cukrzycę typu II

Nie tylko apteka, ale również sklep z kawą oferujący rozmaite gatunki kawy dysponuje potężnymi narzędziami do poprawy Twojego zdrowia. Kiedy pijesz zmieloną kawę (bądź jakąkolwiek inną), to wywołujesz w organizmie wiele reakcji mających pozytywny wpływ na Twoje zdrowie. Jedna filiżanka kawy dostarcza Ci mnóstwo hormonów odpowiadających za samopoczucie, takich jak dopamina, noradrenalina oraz serotonina. To sprawia, że kawa automatycznie poprawia Twój nastrój. A to najprostszy sposób na ograniczenia ryzyka zachorowania na depresję.

Podobnie to wygląda z cukrzycą typu II. Tutaj również reakcje chemiczne wywołane przez kawę mają świetny wpływ na organizm. Wypita filiżanka kawy powoduje zachowanie komórek beta w trzustce. Te komórki są najważniejszym elementem w procesie produkcji insuliny, która reguluje poziom cukru we krwi. Dzięki takim zależnościom picie kawy chroni Cię przed tymi 2 poważnymi chorobami.

Podsumowanie

Świetne właściwości zdrowotne porannej kawy już dawno przestały być kwestią sporną. Dzisiaj mamy do dyspozycji mnóstwo badań, których wyniki jasno pokazują, że kawa to idealny sposób na rozpoczęcie dnia. Niezależnie od tego, którą kawę wybierzesz, możesz być pewien, że te prozdrowotne właściwości napędzą Twój organizm do działania i uchronią Cię przed wieloma chorobami. Pamiętaj o tych 2 korzyściach poznanych w dzisiejszym artykule, a już nigdy nie zapomnisz o porannej kawie. Sprawdź sam!

Gotowanie - najnowsze informacje

Rozrywka