poniedziałek, 21 listopada 2022 09:19

Dlaczego laser jest najskuteczniejszy w usuwaniu niechcianego owłosienia?

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego laser jest najskuteczniejszy w usuwaniu niechcianego owłosienia?

Piękna i gładka skóra to marzenie wielu kobiet. Depilacja nóg, pach czy okolic bikini wykonywana w domu bywa nieraz czasochłonna i męcząca, a efekty są krótkotrwałe. Depilując owłosienie zwykłym depilatorem lub maszynką często skarżymy się na wrastające włoski lub podrażnienia skóry. Warto więc skorzystać z profesjonalnego zabiegu depilacji laserowej w dobrym gabinecie kosmetycznym. Jak działa laser na owłosienie na naszym ciele i co warto wiedzieć zanim udasz się na zabieg?

Wiązka lasera w walce z niechcianymi włoskami na ciele

Depilacja laserowa pach, depilacja laserowa nóg czy bikini to jedne z zabiegów, które są już standardem w dobrych salonach kosmetycznych. To prosty, bezpieczny i efektywny zabieg, który pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia z każdej, wybranej partii ciała.

Jak działa lampa z laserem? To, jak działa laser opiera się na zjawisku zwanym selektywną fototermolizą mieszka włosowego. Otóż laser wysyła wiązkę światła o długości ok. 800nm, która pochłaniana jest przez melaninę (barwnik włosa) obecną w mieszku włosowym, który zostaje trwale uszkodzony. Światło emituje dany poziom energii cieplej i to ona uszkadza cebulkę włosa, sprawiając, iż ten zostaje trwale usunięty. Światło lasera działa bardzo precyzyjnie, nie ma więc ryzyka, iż uszkodzone nim zostaną jakiekolwiek okoliczne tkanki.

Jako że nasze włosy na ciele znajdują się w różnej fazie wzrostu, nie wystarczy wykonanie jednego zabiegu, by trwale pozbyć się owłosienia na nogach, pachach czy w innym rejonie ciała. Zaleca się, by depilację laserową powtarzać ok. 4-6 razy w odstępie kilku tygodni. Najnowocześniejsze urządzenia do depilacji laserowej są w stanie usunąć każdy rodzaj włosków- nie tylko te ciemne, ale także jasne i delikatne, które są do usunięcia najtrudniejsze.

Przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej

Jeśli zamierzasz poddać się depilacji laserowej bikini lub każdego innego miejsca na ciele, musisz wiedzieć, iż istnieją nieliczne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Te przeciwwskazania to:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • cukrzyca,
  • stany zapalne skóry, która ma zostać poddana zabiegowi,
  • bielactwo, łuszczyca, AZS, przerwana ciągłość naskórka,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

To najważniejsze przeciwwskazania dla wykonania depilacji laserowej. Jeśli nie występują, możliwym jest laserowe usuwanie owłosienia. Nasz salon kosmetyczny Perfect Estetic mieszczący się w Krakowie posiada w pełni wyposażony i profesjonalny salon depilacji laserowej, gdzie poddasz się zabiegowi komfortowo i z zachowaniem 100% zasad bezpieczeństwa.

Efekty depilacji laserem

Pełne efekty depilacji laserem widać po wykonaniu serii zabiegów, które gwarantują usunięcie włosków w każdej fazie ich wzrostu. Jednorazowy zabieg eliminuje ok. 20% owłosienia z danej partii ciała. Po wykonaniu serii zabiegów efekt gładkiej skóry może utrzymywać się nawet do kilku lat - warto jednak czasem wykonać sobie zabieg go utrwalający.

W naszym gabinecie Perfect Estetic wykonasz także inne zabiegi dla swojego zdrowia jak i urody. Oferujemy wysokiej klasy zabiegi m.in.  radiofrekwencji mikroigłowej, kriolipolizy oraz endermologii. Kraków zaprasza!

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje