poniedziałek, 23 stycznia 2023 09:37

Dlaczego ludzie cenią recepty elektroniczne?

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego ludzie cenią recepty elektroniczne?

Recepta online to bardzo cenione rozwiązanie. Jest ono bezpieczne nie tylko dla pacjentów, ale też dla lekarzy. Recepta online zapewnia również wygodę.

System e-Recept - na czym polega?

Recepta online to cyfrowy odpowiednik tradycyjnej recepty wystawianej na papierze. Oprócz wszystkich standardowych elementów tj. dane osobowe lekarza bądź danych na temat leków, każda taka recepta posiada unikalny kod, który jest wymagany do jej realizacji. E-Recepta ma taką samą ważność jak recepta tradycyjna, czyli papierowa. Jest jej doskonałym zamiennikiem. Recepta online ważna jest przez okres 30 dni od momentu jej wystawienia przez lekarza. Co istotne, lekarze od 2020 r. mają obowiązek w pierwszej kolejności wystawić właśnie receptę elektroniczną. Okazuje się, że każda wystawiona e-Recepta jest w pełni legalna oraz bezpieczna, niezależnie od tego, czy otrzymało się ją w gabinecie lekarskim, czy może przez internet, korzystając na przykład z teleporady bądź konsultacji online z receptą na medyk online. Legalna e-Recepta wystawiana jest przez każdego specjalistę medycyny, niezależnie od jego specjalizacji. Jak się okazuje, po wystawieniu trafia ona bezpośrednio do systemu Ministerstwa Zdrowia, do którego ma dostęp większość aptek. Żeby zrealizować e-Receptę, trzeba podać farmaceucie jej kod oraz numer PESEL, co jest bardzo prostym i wygodnym zadaniem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które cenione jest zarówno przez osoby młodsze, jak i w podeszłym wieku. Większość elektronicznych recept ważna jest przez 30 dni od daty wystawienia ich przez lekarza, natomiast specjalista może wydłużyć jej ważność do 365 dni.

Jakie są korzyści e-Recepty

Recepty elektroniczna mają bardzo dużo zalet. Mowa tutaj o niezwykle wygodnym rozwiązaniu cenionym przez ludzi w każdym wieku. Lekarz oszczędza czas w gabinecie, a pacjent nie musi się martwić tym, że w pośpiechu zostanie zgubiony papierek. Kod recepty otrzymuje się przeważnie na skrzynkę mailową oraz w wiadomości SMS. Można go zrealizować w dowolnym momencie. Recepta online jest też w każdym przypadku czytelna, czego nie można powiedzieć o tradycyjnej. Zdecydowaną zaletą elektronicznej recepty jest anonimowość. Jedynie farmaceuta w aptece z dostępem do systemu Ministerstwa Zdrowia jest w stanie ją odczytać, co jest sporą zaletą takiego rozwiązania. Daje to przede wszystkim poczucie komfortu w przypadku, gdy nie chce się, żeby osoby z otoczenia dowiedziały się, na jakie środki farmakologiczne została wypisana recepta. Lekarze bardzo cenią sobie takie rozwiązanie, gdyż nie muszą wypełniać papierów. E-Receptę można dostać od specjalisty. Możliwe jest dostanie jej przez internet. E-Recepty to całkowicie bezpieczne oraz legalne rozwiązanie. Ich wygoda stosowania przemawia nie tylko do lekarzy, ale też do pacjentów. Mowa tutaj o systemie recept, który rozpowszechniony jest praktycznie w całej Europie. Do Polski dotarł dość późno, bowiem dopiero w 2020 roku. System e-Recept stale jest udoskonalany. Celem jest oczywiście zadowolenie pacjentów, ale też lekarzy.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka