wtorek, 31 sierpnia 2021 14:14

Dlaczego regały paletowe cieszą się niesłabnącą popularnością?

Autor kal
Dlaczego regały paletowe cieszą się niesłabnącą popularnością?

Stanowią nieodzowną część zapleczy sklepów wielkopowierzchniowych i hurtowni. Z powodzeniem przechowują zarówno ciężkie materiały budowlane, jak i delikatne towary drogeryjne. Regały paletowe, bo o nich mowa, stanowią jedno z najczęściej spotykanych rozwiązań w obiektach magazynowych. Dlaczego instalacje te od lat stanowią jedną z najpopularniejszych metod składowania? Jakie rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że z powodzeniem odnajdują się one w niemal każdej branży?

Regały paletowe ułatwiają zarządzanie partiami produktu

Bardzo dobrym przykładem uniwersalności, jaką cechują się regały paletowe, jest branża spożywcza. Wiele składowanych towarów cechuje się relatywnie krótkim terminem przydatności do spożycia. Aby uniknąć strat produktowych należy zadbać, aby partie o najkrótszej przydatności opuszczały magazyn możliwie najszybciej. Możliwość tę zapewniają m.in. regały paletowe w wariancie Drive-in bądź przepływowym.

Warto pamiętać również, że tylko część produktów spożywczych opuszcza zakłady w foremnych opakowaniach, które doskonale sprawdzają się podczas transportu. Nie mniej ważnym segmentem branży spożywczej są rozmaite zakłady przetwórcze. Firmy te korzystają z soli oraz kwasów, które mogłyby uszkodzić regał – należy zatem zadbać, aby został on odpowiednio zabezpieczony przed ich szkodliwym wpływem.

regały paletowe w magazynie branży spożywczej
Regały paletowe w magazynie branży spożywczej | Nedcon Silesia

Jak regały paletowe sprawdzają się w magazynach drogerii?

Ze względu na możliwość bezawaryjnego składowania towarów o zróżnicowanych kształtach i gabarytach, regały paletowe sprawdzają się również w branży higienicznej. Jednym z najważniejszych zalet tego typu konstrukcji jest możliwość samodzielnego określenia wymaganego rozstawu.

Produkty takie jak ręczniki papierowe bądź papier toaletowy nie należą do jednostek ciężkich – cechuje je jednak duża objętość, a łączna wysokość palety może przekraczać dwa metry. Rozwiązaniem tego problemu są tradycyjne regały paletowe lub instalacje typu Drive-In ze składowaniem blokowym. Warto rozważyć również wybór półautomatycznych konstrukcji typu Shuttle.

Wybierz regały paletowe od Nedcon Silesia

Szukasz producenta, który posiada wieloletnie doświadczenie w aranżacji i wyposażaniu magazynów dla firm z branży logistycznej, produkcyjnej czy handlowo-usługowej? Odwiedź stronę nedcon.pl – marki, której na przestrzeni lat zaufało już ponad 1000 średnich i dużych przedsiębiorstw z całej Polski. Przekonaj się, że inwestycja w nowoczesne regały paletowe przyniesie Ci długofalowe oszczędności zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje