piątek, 22 maja 2020 16:02

Dlaczego warto posiadać w samochodzie kamerę samochodową?

Autor Głos 24
Dlaczego warto posiadać w samochodzie kamerę samochodową?

Z roku na rok ilość samochodów na drogach wciąż wzrasta. Niestety, ale wraz z tym wzrostem, jednocześnie zwiększa się też i ilość wypadków, stłuczek, kolizji, kradzieży aut i innych tego typu zdarzeń. Nie jesteśmy w stanie czuć się dziś na drogach czy na parkingach bezpiecznie. Co więc zastosować? Na co w takim przypadku postawić? Bez wątpienia doskonale sprawdzają się kamery samochodowe, na które decyduje się coraz więcej właścicieli pojazdów. Takie wideorejestratory niosą za sobą szereg korzyści, dlatego też warto nieco bardziej zastanowić się nad ich zakupem.

Wideorejestratory w trakcie wypadku

Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć wypadku, kolizji na drodze, czy też innego zdarzenia, zarówno w trakcie jazdy, jak również i samego postoju. O ile w wyniku wypadku ewidentnie ukazana jest wina sprawcy, o tyle nie ma większego problemu. Ten dostaje mandat, a z jego ubezpieczenia OC pokrywana jest szkoda na auto lub auta, które zostały w wyniku wypadku poszkodowane. Co jednak w sytuacji, gdy sprawca nie chce przyjąć na siebie winy i nie uważa, że to on spowodował wykroczenie? W takich przypadkach kamera samochodowa to najlepszy sprzęt, jaki tylko można w samochodzie posiadać. To właśnie dzięki niej można bez najmniejszego problemu wskazać, kto jest odpowiedzialny za dane zdarzenie. Co więcej, zdarzają się również i takie sytuacje, w których szkoda wyrządzona zostaje na parkingu samochodowym, a sprawca ucieka z miejsca zdarzenia. Mając wideorejestrator, który filmuje całość zdarzenia wokół samochodu, również i w takiej sytuacji można uzyskać pełen dowód, kto taki wypadek spowodował. Filmy z kamer są jak najbardziej bardzo dobrym dowodem w sprawie, jeśli poszkodowany zgłasza sprawę do sądu.

kamera samochodowa

W jaki sposób działa kamera samochodowa?

Wideorejestratory to urządzenia, które montowane są w samochodzie i służą do dokładnej rejestracji tego, co dzieje się wokół auta i innych moto. Oczywiście w zależności od tego, jaki rodzaj sprzętu wybierzemy (to skutecznie podpowie nam ranking kamer), takie też może nam dawać ono możliwości. Warto więc przed podjęciem ostatecznej decyzji porównać kilka modeli, zobaczyć, co mają nam one do zaoferowania, na jakiej zasadzie działają. W ten bowiem sposób możemy uzyskać wszystko, na czym tylko nam zależy, decydując się na kamerę samochodową w naszym aucie.

Sprzęty podstawowe podwieszane są w okolicy lusterka na przedniej szybie i podłączane są do gniazdka zapalniczki. Działają one wtedy, gdy samochód zostanie uruchomiony. Taka kamera pozwala nagrywać zdarzenia, które dzieją się za przednią szybą, aż do kąta nagrywania 180 stopni. W trakcie tworzenia się filmu następuje zapis w odpowiednich fragmentach czasowych, co sprawia, że materiały mało istotne są na bieżąco usuwane, tak, aby w chwili zdarzenia dana sytuacja mogła zostać nagrana.

Sprzęty w wersji rozszerzonej posiadają bardziej rozbudowany pakiet i mają one także kamerkę, która montowana jest w tyle na szybie, co sprawia, że właściciel pojazdu posiada pełen zapis obrazu zarówno tego, który widzi przed sobą, jak również i tego, który znajduje się za nim. Te lepszej jakości urządzenia służą również jako nawigacje, często także monitorują prędkość, a do tego umieszczają nazwy mijanych miejsc na mapie, dzięki czemu w przypadku zdarzenia na drodze, w pełni można ukazać miejsce, w którym dana sytuacja się wydarzyła. Co więcej, gdy mówimy o tych najnowszych modelach kamer, można także i wybrać opcje dodatkowe. Największą popularnością cieszy się synchronizacja z telefonem, jak również i podgląd w czasie rzeczywistym.

Czy warto zainwestować w kamerę samochodową?

Jak najbardziej tak. Jest to urządzenie, które nie kosztuje specjalnie dużo, a daje gwarancję niezawodności w bardzo wielu sytuacjach. Nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć, a powiedzenie - lepiej zapobiegać niż leczyć sprawdza się w tej sytuacji z pewnością doskonale. Kiedy dochodzi do wypadku, a sprawca ucieka lub nie przyznaje się do winy, mamy niejako związane ręce i nic nie możemy z tym zrobić. Posiadając film z zapisu z wideorejestratora, bez problemu zyskamy dowód, który i dla policji i ewentualnie dla sądu okaże się być bardzo przydatnym materiałem.

Wybór odpowiedniego sklepu

Jednym z kluczowych elementów, na jakich na pewno warto się skupić jest wybór odpowiedniego miejsca, w którym to taki wideorejestrator chcemy zakupić. Nie każdy sklep jest sobie równy i nie każdy jest w stanie zagwarantować nam taką samą jakość usług oraz różnorodność produktów. Bez wątpienia kluczowe więc znaczenie ma to, by wybrać profesjonalne, godne uwagi miejsce, w którym otrzymamy szeroką ofertę kamer do samochodu, a do tego dostępnych w bardzo atrakcyjnych cenach. Wystarczy wejść na stronę, wybrać odpowiednią kategorię, a następnie postawić na wybrany model kamery. Grunt to porównać dane propozycje i spośród nich postawić na taką, która okaże się być po prostu najlepsza.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka