środa, 30 czerwca 2021 09:07

[Foto] Do Jadownik zjechało ponad 1400 motocyklistów z całego kraju!

Autor Mirosław Haładyj
[Foto] Do Jadownik zjechało ponad 1400 motocyklistów z całego kraju!

Wyjątkowo słoneczna aura towarzyszyła ponad 1400 motocyklistom przybyłym do Jadownik na wzgórze Bocheniec na otwarcie jubileuszowego, 10. sezonu motocyklowego. Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi „MotoJadowniki”  jak zwykle przygotowali imprezę perfekcyjnie, a motywem przewodnim była pomoc dla Łucji i akcja krwiodawstwa „Dar Serca”.

W zabytkowym kościółku św. Anny odbyła się msza w intencji uczestników ruchu drogowego, po której trzystu motocyklistów ruszyło na paradę drogami gminy Brzesko. Jubileuszowy zlot motocyklistów otworzył burmistrz Brzeska Tomasz Latocha i prezes HDK Moto Jadowniki Wacław Japa. Jadownickie motocyklistki częstowały wybornym ciastem i żurkiem, a ich koledzy przygotowali steki i kiełbaski dla wszystkich przybyłych. Niezwykle emocjonujące dla oglądających były pokazy grupy Animals FMX, specjalizującej się w motocrossowym freestyle. Podczas całej imprezy trwającej do godzin nocnych  wystąpiły: Grupa Teatralna Stonoga, Miejska Orkiestra Dęta oraz zespoły Melanhowlin i Ruch Taki Jak Zwykle.

W przerwach między koncertami i pokazami licytowano koszulki znanych piłkarzy, numizmaty poświęcone Janowi Pawłowi II, sprzęt elektroniczny i inne równie cenne upominki przekazane przez klubowiczów i ich przyjaciół. Na ostatni punkt programu otwarcia sezonu motocyklowego, czyli losowanie nagród charytatywnej loterii fantowej, czekała spora rzesza mieszkańców Jadownik i przybyłych gości. Wśród wielu nagród były skuter, hulajnoga elektryczna, sprzęt AGD. Całość zebranych środków pieniężnych z licytacji i loterii przeznaczono dla Łucji, maleńkiej dziewczynki z wadą serca, która jeszcze jest w łonie mamy.

Fot. i info: UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka