wtorek, 22 grudnia 2020 13:05

Do Starostwa w Miechowie dotarło Betlejemskie Światło Pokoju

Autor Aleksandra Tokarz
Do Starostwa w Miechowie dotarło Betlejemskie Światło Pokoju

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia, Starosta Miechowski Jacek Kobyłka przyjął Betlejemskie Światło Pokoju przekazane przez harcerki z Drużyny Wędrowniczej „3 DSH” im. R. Baden-Powella, działającej w Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Miechowie.

Światło Betlejemskie niemal od 30. lat zapalane jest od wiecznego ognia płonącego w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Harcerze z LO życzyli staroście zdrowia, szczęścia, pomyślności i lepszego przyszłego roku od mijającego.

Starosta Powiatu Miechowskiego życzył młodzieży, by jak najszybciej mogli się spotykać w ławach szkolnych, w gronie swych przyjaciół, by odbudować uśpione przez zdalną naukę relacje rówieśnicze. Wręczając skromne upominki harcerkom – Natalii Kołodziej, Aleksandrze Gądek i Klaudii Przeździk, starosta Jacek Kobyłka przyznał, że robi mu się na duszy weselej, gdy spoglądając przez okno widzi młodych ludzi. Zatem był wyrazicielem nie tylko swojego życzenia, by w końcu wirus został pokonany, aby zapanowała zwykła codzienność, ta sprzed pandemii.

inf./fot. Starostwo Powiatowe w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje