wtorek, 12 lipca 2022 08:21

Wieliczka. Już niedługo Reformacka zostanie otwarta dla kierowców

Autor Patryk Trzaska
Wieliczka. Już niedługo Reformacka zostanie otwarta dla kierowców

Miasto i Gmina Wieliczka od kilku miesięcy prowadzi inwestycję polegającą na przebudowie odcinka ul. Reformackiej od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Łąkową na długości 496 m. Teraz droga jest już na ukończeniu i niedługo zostanie oddana do użytku.

Reformacka będzie drogą o nawierzchni  bitumicznej o szer. 5,50 m z prawostronnym chodnikiem z betonowej kostki brukowej o szerokości 2 m. W ramach inwestycji zaprojektowano sieć kanalizacji deszczowej, budowę kanału technologicznego oraz rozbudowę sieci oświetlenia ulicznego. Konieczna była również przebudowa zjazdów, a także przebudowa infrastruktury podziemnej w celu usunięcia kolizji. W ramach inwestycji wykonane zostało zabezpieczenie skarp.


Całkowita wartość inwestycji wyniosła  3 224 950,92 zł, w tym wartość dofinansowania w ramach środków Państwowego Funduszu Celowego - Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi: 1 597 601,00 zł. Kwota 1 627 349,92 na realizację zadania pochodzi z budżetu Miasta i Gminy Wieliczka.

- Przebudowa ulicy Reformackiej dobiega już końca, wkrótce zostaną pomalowane pasy drogowe. Inwestycja ta jest kolejną ważną przebudową dróg w naszym mieście. Przypomnijmy, że nie dawno przebudowana została ulica Szpitalna w Wieliczce, a równocześnie przystępujemy do przebudowy głównej drogi w miejscowości Grajów. - zaznacza burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

inf./fot. - UM Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje