czwartek, 11 stycznia 2024 15:27

Dobiega końca rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce

Autor Marzena Gitler
Dobiega końca rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce

Dobiegają końca prace budowlane przy rozbudowie budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieliczce.

Budynek szkoły powiększył już się o nowe, trzykondygnacyjne skrzydło wraz z piwnicami. W budynku jest miejsce na 8 pomieszczeń dydaktycznych, hol wejściowy, pomieszczenia sanitarne w tym toalety dla niepełnosprawnych, a w podziemiu znajdzie się nowa szatnia. Zakres inwestycji obejmował też  przebudowę kolidujących z nową częścią gmachu instalacji zewnętrznych oraz przyłączy.

Dzięki rozbudowie budynek zostanie przystosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W nowym skrzydle znajdzie się winda. Obok budynku powstanie też nowy parking dla samochodów osobowych.

Rozbudowa budynku SP3 to kolejna inwestycja w tej placówce. - Przypomnijmy, w latach 2016-2017 wybudowaliśmy kompleks sportowy (sala gimnastyczna, boisko wielofunkcyjne) przy Szkole Podstawowej nr 3. Całkowite nakłady finansowe wyniosły blisko 3 mln zł. Projekt obejmował rozbiórkę małej, niewymiarowej sali gimnastycznej przy szkole, która nie spełniała wymagań technicznych oraz budowę nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym. Ponadto w ramach zadania zbudowano boisko wielofunkcyjne o wymiarach 20 m x 40 m o nawierzchni poliuretanowej wraz z wyposażeniem. Obecnie realizujemy kolejną inwestycję związaną z poprawą infrastruktury przy Szkole Podstawowej nr 3. - podkreśla Artur Kozioł, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka