czwartek, 25 sierpnia 2022 08:56

Dolegliwości neurologiczne - co warto suplementować?

Autor Artykuł sponsorowany
Dolegliwości neurologiczne - co warto suplementować?

Dolegliwości neurologiczne wywołane m.in. przez migrenę, padaczkę czy chorobę Parkinsona mogą w znacznym stopniu pogorszyć jakość życia. Osoby cierpiące na takie choroby zmagają się z takimi objawami jak problemy z koncentracją, pamięcią, a także koordynacją, jak również bólami głowy. Wiele osób, aby zredukować występowanie nieprzyjemnych dolegliwości, sięga po różne z metody. Jednym z coraz chętniej metod wspomagania leczenia chorób neurologicznych jest sięganie po właściwe suplementy.

Suplementacja minerałów takich jak selen i magnez w dolegliwościach neurologicznych

Selen to niezwykle cenny składnik suplementacji zapobiegającej takim chorobom jak m.in. Parkinson czy Alzheimer. Właściwa zawartość selenu we krwi przyczynia się do poprawy pamięci, a także zapewnia lepszą sprawnością umysłową. Ponadto istnieje korelacja pomiędzy niedoczynnością tarczycy związaną m.in. z niedoborem tego pierwiastka, a pojawieniem się objawów depresji. Mieszkańcy Polski są w szczególności narażeni na niedobór tego pierwiastka, dlatego warto w przypadku takich objawów rozważyć zakup suplementu zawierającego ten składnik. Nie należy również o związku niedoboru magnezu z pogłębieniem się i pojawieniem chorób neurologicznych. Suplementacja tego minerału jest w szczególności zalecana w przypadku nadmiernej pobudliwości nerwowo-mięśniowej.

Dolegliwości neurologiczne, a niedobór witamin z grupy B oraz witaminy D3

Niedobór witaminy D może być szczególnie groźny dla seniorów, ponieważ przyczynia się on do rozwoju demencji. Badania dowodzą również związku znacznego niedoboru tej witaminy słońca z występowanie choroby Parkinsona, a także chorób naczyniowych mózgu. Dodatkowo badania wskazują na związek między deficytem tej witaminy a występowaniem schizofrenii, a także nerwicy lękowej. Regularne przyswajanie suplementu zawierającego ten składnik w przypadku jego niedoboru przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Dzieje się tak za sprawą m.in. poprawienia plastyczności synaps.

W przypadku niedoborów witamin z grupy B w przypadku zwalczania dolegliwości istotną rolę odgrywa witamina B1. Zwalczenie jej deficytu może zlikwidować tak nieprzyjemne objawy, jak nadmierna męczliwość, problemy z koncentracją, a także chroniczne bóle głowy. Ta witamina jest odpowiedzialna za prawidłowe przenoszenie impulsów, więc odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego. Na jej suplementację powinny zwrócić szczególną uwagę osoby zmagające się z przewlekłym stresem. Jeden z suplementów diety zawierającym te witaminy, a także minerały i substancje odżywcze, które stanowią wsparcie w przypadku występowania dolegliwości neurologicznych, można znaleźć na: https://zywieniemaznaczenie.pl/produkty/fresubin-protein-energy-drink/.

Wystąpienie dolegliwości neurologicznych w następstwie choroby nerek - suplementacja

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o odpowiedniej suplementacji w chorobie nerek? Osoby cierpiące na zaburzenia funkcjonowania mogą zmagać się z powikłaniami objawiających problemami z układem nerwowym. U osób z polineuropatią mocznicową mogą występować zaburzenia czucia. Z kolei encefalopatia mocznicowa może powodować wystąpienie takich objawów jak apatia, problemy z orientacją, a także niedowładem mięśni. Z kolei objawem niewydolności nerek mogą być zaburzenia koncentracji, a także drżenie, drętwienie i mrowienie.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje