środa, 1 marca 2023 09:47

Doprowadził do czołówki i uciekł. Policjantom powiedział, że w filmach też tak robią

Autor Patryk Trzaska
Doprowadził do czołówki i uciekł. Policjantom powiedział, że w filmach też tak robią

Zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadził do czołowego zderzenia i uciekł z miejsca zdarzenia. 43-latek z powiatu suskiego policjantom powiedział, że ogląda wiele filmów, gdzie bohaterstwie takich sytuacji nie udzielają pomocy, więc również odjechał.  

Do  zdarzenia doszło w poniedziałek (27 lutego) przed godziną 10, w  miejscowości Zembrzyce (powiat suski), na drodze krajowej nr 28. Prowadzący suzuki zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z  jadącym z naprzeciwka samochodem marki Renault, po czym uciekł z miejsca kolizji. Jadący za sprawcą inny kierowca, widząc  całą sytuację, pojechał  za nim i zatrzymał go na ulicy Zamkowej w Suchej Beskidzkiej.

Sprawcą zdarzenia okazał się  43-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który przybyłym na miejsce  policjantom, nie był w stanie tłumaczyć swojego zachowania. Jak oświadczył, często ogląda programy telewizyjne o kolizjach i wypadkach drogowych, których sprawcy odjeżdżają z miejsca zdarzenia i  niestety zachował się tak samo.

W zdarzeniu, poza uszkodzonymi pojazdami  pokrzywdzonemu kierowcy renaulta jak i sprawcy nic się nie stało, obaj byli też trzeźwi. 43-latek za swoje zachowanie  został ukarany wysokim mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje