środa, 13 grudnia 2023 06:20

Dostawca jedzenia okradał... plac budowy. Grozi mu 10 lat w więzieniu

Autor Mirosław Haładyj
Dostawca jedzenia okradał... plac budowy. Grozi mu 10 lat w więzieniu

Policjanci z nowej Huty zatrzymali mężczyznę, który w listopadzie włamał się na teren budowy w rejonie Czyżyn, by ukraść sprzęt budowlany. Straty oszacowano na 72 tys. złotych. Złodziejowi postawiono zarzut kradzieży z włamaniem. Rabusiowi grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie w połowie listopada odebrali zgłoszenie dotyczące włamania i kradzieży sprzętu budowlanego o wartości ponad 72 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło na placu budowy w rejonie krakowskich Czyżyn. Funkcjonariusze przystąpili do działań i na podstawie zebranego materiału wytypowali osobę, która mogła odpowiadać za przestępcze działanie.

We wtorek (5 grudnia) kryminalni z krakowskiej ‘’ósemki’’ udali się do jednego z mieszkań w Nowej Hucie. Po przybyciu na miejsce, drzwi otworzył 25-latek będący w zainteresowaniu policjantów. Kryminalni po poinformowaniu mężczyzny o powodzie ich wizyty przystąpili do przeszukania lokalu, w którym ujawnili przedmiot skradziony z placu budowy. W związku z tym 25-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie w trakcie przesłuchania przyznał się do włamania i kradzieży sprzętu budowlanego. Funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionego towaru, który mężczyzna zastawił w jednym z okolicznych lombardów. Dodatkowo śledczy ustalili, że 25-latek w trakcie swoich działań zdobyte łupy chował do torby służącej do przewożenia żywności, którą posiadał z racji swojego zajęcia, jakim było dostarczanie zamówionego jedzenia do klientów.

Mężczyźnie przedstawiony został zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Inf. i foto: policja

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka