środa, 3 listopada 2021 06:07

Dramat w Bilsku. W wypadku na DK75 zginęły trzy osoby

Autor Aleksandra Tokarz
Dramat w Bilsku. W wypadku na DK75 zginęły trzy osoby

Dwie osoby zginęły na miejscu, a trzecia przegrała walkę o życie w szpitalu po tragicznym wypadku, do którego doszło na DK75 w miejscowości Bilsko. Doszło tam do zderzenia busa oraz samochodu ciężarowego.

Warunki na drogach na Sądecczyźnie były wczoraj szczególnie trudne. Padający deszcz ograniczał widoczność. Dodatkowo, coraz szybciej zapada zmrok. 2 listopada, tuż przed godziną 17 strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze i OSP Łososina Dolna zadysponowane zostały do działań w Bilsku. Tam doszło do zderzenia busa oraz samochodu ciężarowego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący busem Renault Trafic na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni, doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym.

W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosło dwóch mężczyzn. Trzeci został przetransportowany do sądeckiego szpitala. Niestety lekarzom nie udało się wygrać walki o jego życie. Samochodem ciężarowym podróżował sam kierujący, który nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

Ruch na drodze krajowej był całkowicie zablokowany. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni śledztwo.

fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje