wtorek, 24 października 2023 14:14

Dramat w małopolskiej wsi. Matka podejrzana o próbę zabójstwa dziecka

Autor Katarzyna Jamróz
Dramat w małopolskiej wsi. Matka podejrzana o próbę zabójstwa dziecka

Do przerażającego zdarzenia doszło w miniony czwartek (19 października) w Zebrzydowicach koło Kalwarii Zebrzydowskiej. Jak informują media, jedna z mieszkanek wsi jest podejrzana o próbę zabójstwa swojego 12-letniego syna. Oboje trafili do szpitala.

W miniony czwartek (19 października) na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wadowicach trafiła kobieta i jej 12-letni syn. Jak podaje portal wadowice24.pl, oboje mieli rany kłute brzucha. Obecnie są hospitalizowani. Chłopiec został przetransportowany do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kobieta podejrzana o próbę zabójstwa

Okoliczności tego przerażającego zdarzenia wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Wadowicach. – Prowadzimy w tej sprawie postępowanie przeciwko kobiecie podejrzanej o usiłowanie zabójstwa. Przebywa ona w szpitalu i nie można było wykonać z nią czynności procesowych, dlatego zastosowano obowiązującą od 1 października procedurę: wydawane jest postępowanie o przedstawieniu zarzutu i następnie kieruje się wniosek o tymczasowe aresztowanie – wyjaśnił w rozmowie z Polską Agencją Prasową, prok. Zbigniew Piątek.

Na chwilę obecną nie wiadomo dlaczego kobieta zdecydowała się na tak dramatyczny krok. Jak informuje PAP, zostanie ona przesłuchana przez śledczych, jak pozwoli na to stan jej zdrowia – wtedy to, usłyszy zarzuty. Sąd podjął decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla kobiety.

Fot. Ilustracyjne


Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka