środa, 9 sierpnia 2023 08:59

Tragedia w Skawinie. Strażacy walcząc z ogniem, odkryli coś makabrycznego

Autor Norbert Kwiatkowski
Tragedia w Skawinie. Strażacy walcząc z ogniem, odkryli coś makabrycznego

Do tragicznego zdarzenia doszło 9 sierpnia w godzinach porannych na terenie jednego z budynków mieszkalnych w miejscowości Skawina, znajdującej się w powiecie krakowskim.

Służby zostały zaalarmowane, że na ulicy Bukowskiej z poddasza jednego z domów unosi się duży dym. Strażacy spodziewali się zapewne tylko pożaru, jednak na miejscu dokonali tragicznego odkrycia.

Na balkonie mieszkania znajdującego się na drugim piętrze znajdował się mężczyzna, który wisiał na linie. Niestety mimo błyskawicznie podjętej akcji ratunkowej, jego życia nie udało się uratować.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=227868486901769&id=100090358578377

Opublikowany przez OSP Skawina II (Korabniki) Środa, 9 sierpnia 2023

Szczegółowe okoliczności dramatu nie są jeszcze znane. Śledczy ustalą, czy doszło do próby samobójczej, czy też tragedia wynikała z ingerencji innych osób.

W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Rzozów zauważyli przy ul. Hallera pożar kabiny samochodu dostawczego. Na szczęście udało się opanować oba pożary, które mogły zagrażać znajdującej się tuż obok hali produkcyjnej.

- Ze względu na zagrożenie przeniesienia się pożaru na halę magazynową podjęliśmy działania polegające na zbudowaniu linii gaśniczej i podaniu jednego prądu piany ciężkiej. Następnie skontrolowano samochód przy pomocy kamery termowizyjnej i po stwierdzeniu braku dalszego zagrożenia powróciliśmy do koszar. - podają w swoim komunikacie druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Rzozów.

Foto: Ochotnicza Straż Pożarna Rzozów

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka