wtorek, 9 maja 2023 12:51

Dramatyczny wypadek z udziałem polskiego autokaru. Ponad pięćdziesiąt osób rannych, dwoje dzieci w ciężkim stanie

Autor Norbert Kwiatkowski
Dramatyczny wypadek z udziałem polskiego autokaru. Ponad pięćdziesiąt osób rannych, dwoje dzieci w ciężkim stanie

Do fatalnego wypadku z udziałem polskiego autokaru doszło na autostradzie pomiędzy Świeckiem a Berlinem w Niemczech. Pierwsze informacje wskazują, że jest wiele osób rannych.

- W Niemczech na autostradzie pomiędzy Świeckiem a Berlinem doszło do wypadku drogowego z udziałem 🇵🇱 autokaru. Wstępne informacje wskazują na wielu rannych. Decyzją Komendanta Głównego Policji na miejsce zostali skierowani polscy policjanci celem wsparcia w działaniach ratunkowych - napisano w komunikacie polskiej policji.

Wirtualna Polska donosi, że ranne zostały 52 osoby, w tym 10 ciężko. Autobusem jechała grupa polskiej młodzieży i dorosłych. Pojazd został zakleszczony.

Wypadek ‼️ 👉Do wypadku autobusu wiozącego ludzi do pracy w Grossbeeren doszło na autostradzie w Niemczech (pas w stronę Berlina) 👉Do zdarzenia doszło przed zjazdem z A12 / A10 Tworzą się gigantyczne korki. Na filmie widać zdarzenie.

Opublikowany przez Nasze Słubice PL Wtorek, 9 maja 2023

Wiadome, że do pomocy niemieckim służbom zostali skierowani polscy policjanci, których obecność na miejscu może mieć niebagatelne znaczenie.

Źródło: Nasze Słubice, Polska Policja Foto: unsplash/zdjęcie poglądowe

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje