czwartek, 21 października 2021 09:54

Duża zmiana dla kierowców w Chrzanowie. Będą musieli sięgnąć do portfeli

Autor Norbert Kwiatkowski
Duża zmiana dla kierowców w Chrzanowie. Będą musieli sięgnąć do portfeli

Od poniedziałku (25 października br.) do Chrzanowa wracają strefy płatnego parkowania. Będzie można w nich płacić BLIKIEM, nowością będzie też minutowy system naliczania opłat.

Czasowe wyłączenie poboru opłat w strefie płatnego parkowania w Chrzanowie nastąpiło pierwszego dnia września w związku ze zmianą operatora i koniecznością wymiany dotychczasowych parkomatów na nowe.

W postępowaniu przetargowym wygrała firma City Parking Group S.A., która zajmie się obsługą strefy przez kolejne 48 miesięcy. Obszar obowiązywania strefy uległ rozszerzeniu.

Nowe urządzenia są bardziej zaawansowane technologiczne, obsługiwać będą m.in. coraz popularniejszą płatności BLIK-iem, wyposażone zostały także w panele słoneczne, przez co są bardziej ekologiczne.

Co niezwykle istotne dla kierowców - abonamenty, które zostały wykupione przed dniem 25 października br. nie tracą swojej ważności i będą respektowane przez nowego operatora. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest zostawienie karty abonamentowej za przednią szybą pojazdu.

Foto:

Chrzanów - najnowsze informacje