wtorek, 17 września 2019 14:05

Dwa niewybuchy na terenie powiatu dąbrowskiego

Autor Marzena Gitler
Dwa niewybuchy na terenie powiatu dąbrowskiego

14 i 16 września na terenie powiatu dąbrowskiego zabezpieczono dwa niewybuchy.

W sobotę, 14 września mieszkaniec Mędrzechowa, w trakcie wykonywania prac porządkowych na posesji zauważył wystającą z ziemi rzecz przypominającą materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej. Na miejsce został wysłany patrol. Okazało się, że znaleziony przez zgłaszającego przedmiot to też pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia zostało zabezpieczone do czasu przybycia saperów.

Kolejny niebezpieczny przedmiot został odkryty wczoraj na terenie miejscowości Słupiec podczas trwających prac rolnych - również pocisk artyleryjski, który został zabezpieczony.

W każdym przypadku niewybuchy stanowią duże niebezpieczeństwo i narażenie na utratę naszego zdrowia, a nawet życia. Apelujemy o ostrożność - proszą policjanci. Pomimo, że znajdowane przedmioty przeleżały „bezczynnie” w ziemi przez długie lata, nadal stanowią śmiertelne zagrożenie. Pamiętajmy, aby przedmiotów takich nie dotykać ani próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

inf. i foto: KPP Dabrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje