środa, 26 lipca 2023 13:17

Dwaj chłopcy rozpoczęli ucieczkę przed policją. Wiedzieli, że mają duże kłopoty

Autor Norbert Kwiatkowski
Dwaj chłopcy rozpoczęli ucieczkę przed policją. Wiedzieli, że mają duże kłopoty

13 i 14-latek z powiatu krakowskiego narozrabiali. I to delikatnie ujmując. Nastolatkowie na widok radiowozu rozpoczęli ucieczkę. Dodatkowo złamali kilka innych wykroczeń, za które odpowiedzą teraz przed sądem dla nieletnich.

23 lipca, policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych podczas patrolu, w jednej z miejscowości gminy Mogilany, zauważyli młodych mężczyzn w kaskach, obok których stały zaparkowane motocykle typu cross.

Nastolatkowie widząc zbliżający się radiowóz, szybko wsiedli na motocykle i odjechali, poruszając się po drodze publicznej. Kiedy policjanci ruszyli za nimi, wydając przy tym wyraźne sygnały świetlno – dźwiękowe kierujący zlekceważyli je i kontynuowali ucieczkę z jeszcze większą prędkością. Funkcjonariusze ruszyli za nimi w pościg.

Po chwili jeden z motocyklistów postanowił się jednak zatrzymać. Okazało się, że to 14-latek, nieposiadający uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdów. Dodatkowo okazało się, że motocykl, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu. Nieletni został zatrzymany. Kolejno policjanci ustalili personalia drugiego uciekiniera, którym okazał się 13-latek i zatrzymali go w miejscu jego zamieszkania. Podobnie jak jego kolega nie posiadał uprawnień do prowadzenia motocykla, który również nie został dopuszczony do ruchu.

Swoim zachowaniem nieletni popełnili dwa wykroczenia kierowania pojazdu pomimo braku uprawnień oraz pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu. Zarzuca się im także niezatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej, co z kolei  jest przestępstwem. O rodzaju kary dla nieletnich zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Foto: KPP w Krakowie

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka