wtorek, 25 lutego 2020 11:27

Dziś w nocy zostanie zamknięta aleja Powstańców Śląskich

Autor Katarzyna Domagała
Dziś w nocy zostanie zamknięta aleja Powstańców Śląskich

W nocy z 25 na 26 lutego montowane będzie jedno z trzech ostatnich przęseł kładki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Henryka Kamieńskiego. Na czas instalacji konstrukcji stalowej o długości blisko 30 metrów i wadze ok. 16 ton zamknięty zostanie przejazd jezdniami alei Powstańców Śląskich.

W godz. 22.00-5.00 aleja będzie całkowicie zamknięta dla ruchu w obu kierunkach. Kierowcy jadący w stronę Nowej Huty będą kierowani objazdem ulicami Kamieńskiego i Wielicką. Objazd w kierunku Kurdwanowa i autostrady A4 zostanie poprowadzony przez rondo im. Matecznego. Dopuszczone zostaną jedynie autobusy komunikacji miejskiej.

Łącznie zostaną zainstalowane trzy stalowe przęsła o wadze ok. 44 ton i długości 81 metrów. Ułożenie dwóch pozostałych stalowych przęseł o wadze ok. 28 ton nad samymi torami kolejowymi planowane jest na środę, 26 lutego. Po zakończeniu montażu wszystkich przęseł konstrukcja będzie spawana. Po około dwóch tygodniach pojawią się na niej płyty betonowe.

Montaż przęseł uzależniony będzie od warunków pogodowych.

Kładka będzie mieć blisko pół kilometra długości. Rowerzyści z południowych dzielnic Krakowa pokonają wąskie gardło, jakim jest ul. Kamieńskiego, siedem metrów nad torami kolejowymi oraz prawie pięć metrów nad ul. Powstańców Śląskich. Cała konstrukcja jest postawiona na kilkudziesięciu betonowych słupach.

Nowa konstrukcja na mapie Krakowa będzie służyła również pieszym. Obiekt jest fragmentem budowy całej trasy rowerowej, łączącej ul. Wielicką i Nowosądecką z Ludwinowem.

Info, foto: krakow.pl

Kraków - najnowsze informacje