wtorek, 20 września 2022 15:10

Ekstremalny wysiłek na piekielnych trasach, czyli Runmageddon wraca pod Kraków

Autor Tomasz Stępień
Ekstremalny wysiłek na piekielnych trasach, czyli Runmageddon wraca pod Kraków

Symbolicznie kończąc lato, Runmageddon w pierwszych dniach jesieni zawita pod Kraków i zorganizuje wspaniały event dla osób dorosłych, dzieci, młodzieży i rodzin. 24 i 25 września br. w Liszkach będą wspaniałą okazją do spędzenia sportowego weekendu z rodziną i znajomymi.

Runmageddon powraca do Liszek, gdzie dotychczas na malowniczych trasach bawiło się już kilkadziesiąt tysięcy osób. Zalew Kryspinów to jedna z tradycyjnych lokalizacji Runmageddonu. Bardzo lubiana przez startujących. Co czyni to miejsce tak wyjątkowym? Z pewnością jego największym atutem jest sam Zalew i piękne leśno-łąkowe tereny, które szczególnie jesienią wyglądają obłędnie.

- Ta lokalizacja ma wszystko, żeby zaplanować wspaniały event: rozległy teren, na którym postawić można trasy różnej długości; plażę i wody zalewu niezbędne do przygotowania wodnych przeszkód i atrakcji dla startujących oraz wspaniałą, małopolską społeczność. Z tych właśnie powodów chętnie tu wracamy - mówi Adam Ryszczyk, dyrektor eventu.

Runmageddon Kraków jest zaplanowany na dni 24-25 września br. Jego dokładny adres to Osada Kryspinów, Cholerzyn 361, 32-060 Liszki. Podczas tego weekendu startujący z całej Polski będą mogli wziąć udział w 6 formułach. Na dzieci 4-11 lat czekać będzie trasa Runmageddonu Kids o długości jednego kilometra z ponad 10 przeszkodami. Dla nastolatków 12-15 lat przygotowana będzie formuła Junior z biegowym dystansem 2 kilometrów i ponad 20 przeszkodami. Co ważne, w Runmageddonie Kraków udział będą mogły wziąć także całe rodziny, dzięki czemu będzie można zaplanować sobie fantastyczny rodzinny weekend.  Osoby po 16 roku życia staną przed możliwością wystartowania w trzykilometrowej formule Intro najeżonej 15 przeszkodami lub też sześciokilometrowej z około 30 przeszkodami. Zaś pełnoletni będą mogli sprawdzić swoją siłę i charakter na trasie 12- kilometrowego Classic’a z ponad 50 utrudnieniami.

Zapisy online do udziału w Runmageddonie trwają do 23 września 2022 r. do godziny 12:00. Więcej informacji o evencie dostępne jest na stronie: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-krakow-24-09-2022

Runmageddon jest największym w Polsce cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia - Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do wzięcia udziału w sportowej przygodzie całe rodziny, tworząc Runmageddon Family.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje