piątek, 17 listopada 2023 14:48

Ewakuowano szkołę w Suchej Beskidzkiej. Wezwano grupę ratownictwa chemicznego z Krakowa

Autor Marzena Gitler
Ewakuowano szkołę w Suchej Beskidzkiej. Wezwano grupę ratownictwa chemicznego z Krakowa

Blisko 500 uczniów Zespołu Szkół im. Witosa w Suchej Beskidzkiej ewakuowano po tym, jak w budynku można było wyczuć drażniący zapach. 7 osób przewieziono do szpitala. Na miejscu interweniowała policja i straż pożarna.

- W dniu dzisiejszym tj.17.11.2023 odbyła się ewakuacja szkoły ze względu na podejrzenie rozpylenia jakiejś substancji na terenie internatu. Wicedyrektor wezwała odpowiednie służby, które przeprowadziły akcję ewakuacyjną. Jeżeli ktoś z osób przebywających na terenie szkoły w dniu dzisiejszym źle się poczuje po powrocie do domu, powinien zgłosić się na najbliższy oddział ratunkowy. Na chwilę obecną nie wykryto niebezpiecznej substancji - poinformował na stronie szkoły Wicedyrektor do Spraw Wychowawczych, Łucja Mikołajek-Pater.

Dzień dobry. W dniu dzisiejszym tj.17.11.2023 odbyła się ewakuacja szkoły ze względu na podejrzenie rozpylenia jakiejś...

Opublikowany przez ZS im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej Piątek, 17 listopada 2023

- Zgłoszenie otrzymaliśmy po godz. 12 - mówi asp. szt. Wojciech Copija, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej. - Jak informowano w szkole można było wyczuć dziwny, drażniący drogi oddechowe zapach. Na miejsce skierowano policjantów dzielnicowych i z Wydziału Kryminalnego. W ewakuacji szkoły pomogli też strażacy, m.in. z Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej. Jak ustalili policjanci w wyniku tego zdarzenia w pierwszym momencie sześciu uczniów, a potem jeszcze jedna uczennica, która źle się poczuła, zostało przewiezionych do szpitala w Suchej Beskidzkiej - mówi rzecznik.

Ze szkoły ewakuowano 495 osób. Na miejsce skierowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego PSP z Krakowa. O zdarzeniu został powiadomiony prokurator rejonowy w Suchej Beskidzkiej.

- Na miejscu prowadzone są czynności, które mają wyjaśnić przebieg  tego zdarzenia. Szkoła dysponuje monitoringiem, co pomoże w ustaleniu przyczyn - do0daje  asp. szt. Wojciech Copija.

W rozmowie z dziennikarzami mł. kpt. Hubert Ciepły, rzecznik komendy KW PSP w Krakowie, stwierdził, że przed przybyciem strażaków ewakuowano 4 osoby. Po przeprowadzonych pomiarach nie stwierdzono substancji niebezpiecznych. Uczniowie zostali zwolnieni do domów.

WYCZUWALNY DRAŻNIĄCY ZAPACH. EWAKUACJA SZKOŁY, POSZKODOWANI.... Jak informuje naszą redakcję mł. kpt. Hubert Ciepły z...

Opublikowany przez Małopolska Alarmowo Piątek, 17 listopada 2023

fot. Fb. ZS im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej, Małopolska Alarmowo

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka